Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Star Wars - The Rise of Skywalker

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Přátelé je to tady! Poslední díl Star Wars…

 Tentokráte s podtitulem Vzestup Disneyho, pardon Skywalkera, dorazila do kin. Na místo činu se vrací „osvědčený“ režisér J.J.Abrams, který si musel poradit s nedobře rozehranými kartami předchozího osmého dílu. Nu co, on si poradil, ale naprosto debilně, což v jasné nahotě ukázalo, že nová trilogie nebyla vůbec koncipována jako trilogie. Neexistoval žádný jasný plán, kam směřovat, jak nakládat s příběhem a postavami. Díl devátý tak vznikl jako hysterické reakční video, které se snažilo všechno rozbité nějak dát dohromady.

Jenže Star Wars lego bylo jednou rozkopnuto a jelikož neexistoval žádný plán, jak jej složit, tak velký JJ vzal kousky, které do sebe příliš nezapadali a rychle je poskládal na sebe, aby to mělo šmrnc. Jenže víte co? Ty kostičky se mu v té rychlosti začali bortit pod rukama a on namísto řešení jen přisypával další z jiné hromádky. Tu epizoda sedm, tu stará trilogie, když něco přebývalo, tak to prostě zahodil (pomrkávám na Tebe generále Huxleyi) a když už nevěděl, tak si vytvořil na koleni nový dílek, jenže ten nezapadal pro jistotu vůbec nikam. A přesně takový zběsilý (ano, ani na vteřinu se děj nezastaví!) mišmaš z toho nakonec vznikl.

Pokud Vám čistě náhodou přišla některá z postav nové trilogie sympatická (Rey i Kylo už docela šli :)), tak si jistojistě užijete. Těžké vystřízlivění. Protože se objevuje mnoho nových postav. Původní vedlejší (Poe, Finn) jsou zatlačovány ještě více do pozic komparzu. Přeci jen jejich nevýraznost v předchozích dílech byla tak velká, že se zkouší postavy nové. Třeba se uchytí, ne? Ne! A ty postavy hlavní? Hmm… ty hlavní… s nima se vlastně taky neví co počít. Mají se nenávidět? Milovat? Na plátně však fungují podle dračáku. Hodí si kostkami a podle toho jednají, nehledíc na logiku příběhu. Kdo by si toho ve zběsilém tempu (5 planet za 15minut!) mohl všimnou, že?

Přesně to samé se děje se Sílou. Myšák odstranil mantinely zdravého rozumu a přetahování o transportní loď pomocí Síly se stává v roce 2019 standardem. Jenže jak se zdá i na Sílu má vliv počasí. Alespoň tak mi to přijde, když postava vycítí jinou postavu a artefakt na lodi, která visí pár kiláků od nich. Po přistání na inkriminované lodi už ale neví, kde na lodi jsou a musí se po nich pátrat. V těchto scénách se také ukazuje, že Stormtroopeři se za celých devět filmů stále nenaučili střílet. Ale JJ nicméně o této slabině VÍ, a tudíž minimálně jeden se již střílet naučil. Skoro.

Až sem jsem vydržel psát bez významných spoilerů, protože film musíte opravdu vidět, aby Vám bylo jasné, jaká nekonzistentní katastrofa, popírající dokonce i konce předchozích trilogií, se přiřítila. Film, ačkoliv je vizuálně a výpravně zdařilý, tak selhává naprosto příběhově a ve vypravěčském tempu. Nemá žádnou zapamatovatelnou kulervoucí scénu s nějakou hudební linkou, jež by diváka drapla a nepustila.

Jako bych v předešlé recenzi věštil, ale devátým dílem nejenže končí nová trilogie, která za celou tu dobu dokázala pouze přešlapávat na místě, ale je i posledním hřebíkem do rakve Star Wars jaké jsme je doposud znali. V Disney se zaměřili pouze na to, jak naleštit bezduché ho*no, aby jej prodali co nejdráže publiku. Otázka zní, budou to ho*no diváci nadále hltat jako je tomu u Disneyho Marvelu?

Sdílejte tento článek

prechod

4486799
Today
This Month
Last Month
All days
78
16057
36674
4486799

Your IP: 44.192.94.177
Server Time: 2024-07-16 05:59:15

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME