Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Star Wars: The Last Jedi

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

SW8

V posledním možném okamžiku jsme navštívili kino…

 Musím se Vám přiznat, že ten hype okolo filmu byl obrovský, proto se mi díky tomu na film fakticky nechtělo (a já okolo našlapoval lehce neboť bych mohl pošlapat něčí sny). V posledním možném okamžiku mi to však nedalo, kino jsme navštívili a pocity ze sálu Dolby Atmos? Řekněme si otevřeně, že scénáristicky žádný z filmů Star Wars neexceloval, ale každý z dílů byla slušná zábavná moderní pohádka (vynechme Jar Jara, ano?), která odsýpala. Na epizodu sedm jsem sice nadával více: ZDE, ale stále to byl rozjezd nové trilogie. U epizody osm mi však slova občas i došla (v pravdě jsem se u projekce málem udusil i žvýkačkou), protože idiocie a demence z ní trčela jako sláma ze strašáka. A ačkoliv nejsem pravověrnej fanda sw, tak i přesto budu notně držkovat, čekejte také ode mne i spousty podrazáckých spoilerů.

Nesnáším znělku Star Wars, jenže znělka nedělá film. Avšak v jejím textu jsem nepochopil nápis RESISTANCE, v cz titulcích ODBOJ. Vůbec netuším, co chtěli autoři ZDŮRAZNIT. Odboj však provádí svoji standardní činnost, tj. prchá ze své tajné základny, kterou První řád objevil. Zase.

Trojice křižníků řádu však čučí na orbitě, jak se odboj v klidu evakuuje a čeká, než dorazí jejich super loď. Oukej žádné Tie Fightery. A už tu máme super loď zabírající celé plátno! Jupí! Je prostě… super! Její úkol je bombardovat planetu. Co? Kam planeta utíká? Já vidím na orbitě utíkající lodě odboje a jednoho statečného pilota Poea, jehož postavu z duše nenávidím od předchozího dílu. Ten nelení a likviduje obranu super lodi. Na můstku si konečně uvědomují, že by s tou jednou pitomou stíhačkou mohli něco dělat. Hurá celé čtyři Tie Fightery jsou venku! Poe je však kabrňák a tu cestu pro bombardéry (kterým ve vesmíru padají bomby dolů) vyčistí. Skoro. Přeci jen k újmě nemohou přijít jen záporáci, že? Pro první řád je to fiasko. No vlastně není, mají tracker, který vystopuje hyperprostorový výstup lodí odboje. Zvláštní na tom je, že to říká generál Hux, přiškrcený Suprýmlídrem Snokem a ten tracker se nalézá na Snokeově lodi. Hmmmm. Cítit já něco prohnilého na epizodě osmé říkám vám.

A máme tu roztomilou ďolíčkatou Rey snažící se zakrýt svůj sladký anglický přízvuk před žijící legendou Lukem Skywalkerem, který… no… hm… s tím vším tam nahoře ve vesmíru, jingem a jangem už nechce mít nic společného. Raději totiž pěstuje squatting u místních domorodců a za silného bezdomoveckého vzezření korunovaného neustálýma uslzenýma očima alkoholika se raději opijí mlékem z cecky digitální flegmatické potvory. Učiněný poustevník! Rey se však nedá a snaží se jej přesvědčit, když už ne k návratu, tak alespoň k jejímu výcviku nebo co to mělo sakra bejt. Mezitím dochází k odhalení, proč se Kylo Ren chová jako nakopnuté štěně. A věřte mi, jestli v tom činu Luka mělo bejt něco Jediovského, tak ať si mne Sith vezme.

Puf. Odboj skočil hyperprostorem a puf za chvíli je První řád za ním. Dokonce Snokova vlajková loď se sešikovanými Storm Troopery v hangáru. Wooow. Odboj si uvědomil, že je zaháčkován a za maximálního výkonu trysek se snaží vymyslet plán než budou sestřeleni z oblohy. Jejich myšlenky jsou však narušovány neustálým barážovacím bombardováním řádu. Samozřejmě všichni zúčastnění v tomto stíhacím závodu mají stejné technické parametry lodí a tak odboj zdrháááá a řád je sledujéééé. Na plný plyn. A Storm Troppeři stále stojí v hangáru. Pročež se dozvídám, že řád bude brzo ovládat klíčové soustavy. Čím? Tyhle tři křižníky a Snokova loď není všechno, co mají? Halóóó, můžete vzít lodě odboje do kleští plíííís?

Komunikační šum však nevládne jenom na temné straně, ale i na té světlé. Část hrdinů proto musí kout pikle proti svým spolubojovníkům a na vypnutí trackovacího zařízení za pomoci geniálního dešifrátora (jak by napsal klasik - podoba s postavou klíčníka z Matrixu čistě náhodná), který pobývá na gamblerské planetě plné boháčů se musí tajně vydat. Oukej, tak teď budeme rasově naprosto vyvážení, protože doposud zbytečná postava Finna najde svého uplatnění. Nyní upgradována na duo Finn a Rose. Víte, že láska vzniknuvší za stresujících podmínek nevydrží?

Jedeme z kopce. Kalhoty k bradavkám!

Uplynulo několik hodin, v nichž Finn a Rose naplácali boháčům a sehnali dešifrátora. Nyní míří zpět jakož i Rey, která paličatého Luka nedokázalo přesvědčit. Storm Troopeři stále v tom zatraceným hangáru stojí. Já jim to fakt nezávidím!

Vata. Zrada! Nuda. Badabooom. Sebevražená rebelka učinila šikům stojících Storm Tropperů konec! Další vata. NAPROSTO-SKVĚLÁ-EPICKÁ-SCÉNA. Vem si ten meč, sakra! Rychle ber! Já chci závěrečné titulky. Titulky! Ale ne, prostředníček a jedeme dále. Taháme dělo dolů na planetu, kde se zbytky odboje zakopali v opuštěné základně. Zase. Máme na orbitě křižníky. Nevadí. Použijeme dělo, jen aby Kylo mohl epilepticky slintat a mládit temnou silou s generálem Huxem o zem. Vata. Nuda. Vata. WTF? Polobožské schopnosti postav ovládajících sílu. Bože próóč?

Hm. Ta operátorka s drdůlkama mi aspiruje na nejlepší postavu z filmu. Adam Driver si svou roli oproti předchozímu dílu fakticky začíná užívat (i když slintá víc než Darth Vader). Asi je opravdu naštvanej jak jej všichni pošťuchují na tu temnou stranu. Z toho by ještě něco mohlo bejt, ale ne v tomhle filmu. Tady jenom štěká, ale nekouše. Hele, Rey, proč tam je vůbec ta tvoje dějová linka??? Rey dej se k Sithům, jo? Luku, tvoji linku jsem podprahově pochopil! Luku, Spáč se probudil!!!

A tisíc dalších kaleidoskopických pocitů mi prolítlo hlavou při sledování dvou a půl hodinového spektáklu, který se nadobro přerodil z moderní dobrodružné pohádky do dalšího tuctového blockbusteru, jež nedrží kontinuitu nejen s předchozím dílem ale i uvnitř sebe samého. Postavy, jež se měli rozvíjet, tu byli nemilosrdně zlikvidovány, přičemž jste se nedozvěděli, kde je vůbec jejich původ. Světlá i Temná strana síly se nám tu tak divoce smíchaly, až z nich vznikla prostá šeď. Režisér Rian Johnson jakoby záběrem na Luka zahazujícího meč již předem dával vědět kam jeho dílko povede. K velkému vztyčenému prostředníčku všem dosavadním divákům.

Tam kde naprosto SELHAL příběh plný nic nevysvětlující nelogické vaty a momentů (!!!), tam exceluje zvuk, triky a kamera. V některých scénách člověk i přestával dýchat a cítil tu osudovost. Jenže tyto epické scény se ve dvou a půl hodinách zmaru ztratí jako slzy v dešti.

Jsem vážně zvědav jak tohle J.J. Abrams, který má opět točit další díl, dá dokupy.

P.s.: Tentokráte hodnocením fakt nevěřte, protože mám z nich pocit, že takhle umírá největší filmová sága - za bouřlivého potlesku.

 {jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

4429057
Today
This Month
Last Month
All days
627
38431
42089
4429057

Your IP: 44.210.83.132
Server Time: 2024-05-26 06:17:07

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME