Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Deadpool 2

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Tak nám do kin dorazil druhý díl avantgardy...

 Strejda Dedík (Ryan Reynolds) si přišil ke svému jménu dvojku a hnedle se nechal vyhodit do vzduchu, aby nám v retrospektivě vypověděl svoji trágu. Opět a zase se jedná o ženskou. Jak jinak. Jenže, kdo by se nenechal vyhodit do vzduchu kvůli bulvě lahodící Vanesse (Morena Baccarin). Ještě štěstí, že má Déčko kamarády u X-menů. Speciálně pak spřízněnou duši v podobě Colossuse, jehož pevný zadeček dá možná zapomenout na Vanessu.

Jenže, než se to zvrhne v registrované partnerství, tak se musí uklidnit malej naštvanej mutantskej pyroman. To se tak úplně nepodaří, i přes brilantní vyjednávací schopnosti pana DP. A aby toho nebylo na kebuli Deadpoola málo, tak se na plátně objevuje Cable. Napůl člověk napůl android pocházející z budoucnosti, která má k barevnosti My little ponny zatraceně daleko. Může se to víc podělat? Může! Ale na rozuzlení vykašlaného dějového chumlu kočičkou si zajděte do kina sami nebo si vás Déčkova ruka s katanou najde.

A po avantgardě trochu realismu. Deadpool má do perfektního filmu daleko. Tvůrci měli těžkou práci v navázání na svéráznou, a tak trochu punkovou jedničku. Dvojka nám poměrně potemněla a minimálně první půlhodinu se hraje na vážnou notu. Což mi osobně nevadilo, jenže s tím zmizela i taková ztřeštěná lehkost a humor, který je přeci jen středobodem Deadpoola. V průběhu příběhu se sice hláškuje, ale (černého) humoru oproti prvnímu filmu rozhodně ubylo. Zato mohutně přibyly nejen komiksové meta odkazy a různá pomrkávání na diváka. Dvojka má také problém se soudržností. Samotné scény jsou poměrně povedené, ačkoliv některá CGI jsou vyloženě špatná (na to, že byl rozpočet o mnoho větší než u jedničky), ale celkově film pospolu prostě nedrží. Což je velká škoda.

Na vše dá však zapomenout erková akce, která je rozhodně lepší než v díle prvním. Je vidět, že režisér David Leitch má prostě na takové scény oko a nešetří neotřelými nápady. Jak by také ne, když má na triku prvního Johna Wicka či Atomic Blonde.

I přes uvedené chybky Deadpool překvapivě poměrně dobře šlape. Diváky pobaví nejen samotná hlavní postava ale i vedlejší, které jsou však tak specifické, že DPčku nekradou film.  Myslím si, že většina diváků odejde z kina spokojena.

{jcomments on}

Photo © Marvel Entertainment / Twentieth Century Fox Film Corporation

Sdílejte tento článek

prechod

4486809
Today
This Month
Last Month
All days
88
16067
36674
4486809

Your IP: 44.192.94.177
Server Time: 2024-07-16 06:47:43

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME