Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Justice League

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Justice League

Tak hurá na biják za 300 míčů…

Když už máme volný den navíc a v kině promítají zápaďácký film, tak toho prostě musíme využít. Na snímek nejdu s žádným očekáváním, protože vím, s jakými problémy se potýkal. Režisér Zack Snyder po natočení cca 70-80% materiálu musel z rodinných důvodů opustit svůj post a tak Warneři oslovili Josse Whedona, který má na svědomí konkurenční Marvel Avengers, aby snímek dodělal.

Warneři prostě nechtěli hodit ručník do ringu. Raději vysolili další peníze navíc za mohutné dotáčky pod jinou taktovkou a nějaký kravaťák pro jistotu rozhodl, že dvě hoďky jsou na film fakt maximum. Od počátku totiž bylo všem jasné, že tenhle podnik výdělečný rozhodně nebude.

Hned v úvodu divák pochopí, že Snyder je bohužel pryč ačkoliv jeho rukopis ve filmu poznáte. S ním jsou fuč i všechny přemýšlivé, pomalé depresivní, temné a deštivé/blátivé záběry. Psychologie postav se nám tu také najednou podivně smrskla na nevalné hašteření mezi nimi. Na Batmanovi (Ben Affleck) je strašně vidět, jak moc je smutný z toho, že v tom ještě musí hrát, a dokonce je znatelné, že v některých záběrech podivuhodně mládne a zase stárne. Hold dotáčky.  Wonder Woman je tam naopak od toho, aby kamera najížděla nejlépe na její pozadí nasoukané v úzkých kožených kalhotách. A je jedno, že v Hollywoodu právě vrcholí hon na sexuální predátory. Jelikož je ale její sólovka tak nějak nejpopulárnější (ač je mi to osobně záhadou), tak je její postava promována nejvíce ze všech zúčastněných. Flash je oproti starým bardům zastydnutý hyperaktivní nerd, který vesele ignoruje vážnost nadcházející situace (tedy záchrana světa) a bezprizorně souhlasí s čímkoliv, a ještě je u toho přehnaně nadšený. Aquaman – Jason Momoa opět hraje pouze potetovanou horu svalů a jediné čeho se dočkám je standardizovaný herecký kukuč ve stylu – zabiju vás všechny. Postava Cyborga je tam naopak jen do počtu, asi aby vyvážila tu genderově doposud nevyváženou grupu.

Během prvních cca 30 minut snímek vypadá jako velká reklama na jednotlivé hrdiny, avšak divák, který je nezná, se o nich nedozví vůbec nic. Prostě rek, co zachraňuje lidi v ohrožení. Střih. Další. Střih a další. Přidáš se do ligy? Ok! To je spěchu do těch dvou hodin! Zde měli Warneři spíše natočit plánované sólovky - Flashe, Aquamana a pak teprve hodit do placu celou ligu. Jenže se právě nepočítalo s dotáčkami, mohutným prostříháváním a krácením snímku. Vždyť původní verze měla mít dvě hodiny a padesát minut! Tohle je na filmu prostě brutálně vidět a chce to rozhodně prodlouženou verzi.

Problém vyvstává i v dalších aspektech. Prvním je scénář se zápletkou a hlavním záporákem. Tohle vážně ne. Nuda, šeď, zahozené šance v rozmáchlých akčních záběrech na ostrově amazonek či pod vodou, nahrazených střihem k statickému vysvětlovacímu dialogu. A k tomu další generický rohatý záporák se sekyrou, jež jako by vypadl z nového Dooma. Ani ta láva nechyběla. Druhým a závažnějším jsou efekty CGI. 300 Mega rozpočet, jako fakt? Efekty byly strašné, některé přímo bily do očí a pozornější čtenáři už i chápou, proč jsem zmínil u záporáka toho Dooma :). Samozřejmě kromě animací se asi šetřilo i na komparzu, který jste mohli spočítat na prstech jedné ruky, a to včetně zachraňovaní lidstva, jež si střihla CELÁ čtveřice asi ukrajinských dobrovolníků. Třetím je hudba. Tu jsem skoro nevnímal a neměla vůbec žádnou gradaci či emoce. Umělá jako CGI.

Nechci napsat, že film je odpad, protože některé scény byly vážně výborné a autoři se snažili vybruslit z poměrně komplikované situace. O to více se však měli vynasnažit, když Snyderovu temnotu nahrazovali Marvelovskou leštěnkou. Tak snad se příště povede lépe.

Ps1: Kde je vy-víte-kdo v černým, jak byl v traileru? Grrr.

Ps2: Taky Vás štvou podprahové nenápadné politické agitace ve filmech? Hm.

Ps3: Batman V Superman po tomto snímku stoupl v mém hodnocení o rovných 10% :)

 {jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

4462867
Today
This Month
Last Month
All days
85
28799
43442
4462867

Your IP: 3.236.116.27
Server Time: 2024-06-25 02:56:19

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME