Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Thor - Ragnarok

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Ragnarok

Do kin nám vtrhnul Ragnarok…

 V sobotu bylo hezky, a proto jsme se vydali do kina a zase mne překvapilo, jak jsou nastaveny časy promítání 2D verzí s titulkama. Čekám na chvíli, kdy je kina pohřbí úplně :/ Nicméně naše kroky vedly do pardubického cinestaru na třetího Thora s podtitulem Ragnarok.

Již zpočátku mne zaujala povedená hudba ve stylu osmdesátek. To já prostě žeru a píšu si plus. Nový režisér Taika Waititi se s materiálem vůbec nepáře a vrhá se po několika úvodních vtípcích do akce.

Thor se nám snaží překazit přicházející Ragnarok, avšak společně se svým bratrem Lokim zjišťují, že jejich otec Odin před nimi skrýval jedno velké tajemství. Byla jím Hela. Prvorozená. Sestra Thora a Lokiho - Autorům vážně doporučuji prostudovat příbuzenské vztahy než začnou blbnout hlavu lidem ;). A mimo jiné mocná bohyně smrti. Kola Shakespearovské tragédie se nám roztáčejí… v nečekaném komediálním duchu.

Přiznám se, že nevím, jak snímek hodnotit, protože po stránce obsazení byl neuvěřitelně skvělý. Nejvíc sjetým pošahancem filmu byl Jeff Goldblum, který si svou roli s přehledem užíval a štěk Matta Damona byl přes prvotní nevěřícné protírání očí nepřehlédnutelný. Naopak zvláštní role, která by se dala s přehledem vyškrtnout, se dostala do rukou Karla Urbana, který si hrál na takového nerozhodného Asgardského soudce Dredda i se svými puškami Des a Troi :). Nu a teď si představte, že všechny postavy hrály naprosto ujetě přepálené komediální role. Humor byl sice fajn, ale bylo ho na mě prostě moc, jakožto barviček v celém filmu. Celé to pak umocňoval již zmiňovaný osmdesátkový soundtrack. Inu snímek byl evidentně, jak to napsat česky, guilty pleasure pro divákovo oko. Avšak postrádající emoce a vlastní příběh.

Filmové dílko se sice nebralo vůbec vážně, ale to pro mne byla asi největší slabina, protože mi spousty fórků přišlo křečovitých. Ty opravdu dobré zapadly a některé pasáže pak byly naprosto hluché. Já osobně očekával temnotu a zmar, protože Ragnarok. Dočkal jsem se však bez-příběhového, přehipovaného, barevného, komediálního, naleštěného digi bordelu, který si v závěru nezavdá s kritizovaným Superman v Batman. Navíc mne v závěru vadilo neustálé tlačení na uprchlické téma. Až někdy vyjde na BD zkouknu znovu, avšak myslím si, že můj názor se moc nezmění. Leda pokud by to přejmenovali a bylo to mimo sérii :).

 

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

3768648
Today
This Month
Last Month
All days
954
8156
51472
3768648

Your IP: 44.192.52.167
Server Time: 2022-12-07 17:52:05

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME