Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Invasion of the Body Snatchers

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Ivaze lupičů těl 1956

Santa Mira je na první pohled klidné městečko…

 Jenže v jeho útrobách jest něco shnilého! Hrůzostrašnou pravdu začíná pomalu odhalovat doktor Bennel, který se právě vrátil ze sjezdu lékařů. Jeho prvním případem je hoch, jenž tvrdí, že jeho matka není jeho matka. S podobným příběhem přichází i, navrátivší se z ciziny, doktorova přítelkyně Becky. Její kamarádka ji tvrdí, že od jistého dne její otec není její. Doktor Bennel tyto podivné případy konzultuje se svým kolegou psychiatrem. Ten má na věc jasný názor, že se jedná o nějakou davovou psychózu. Avšak chování všech občanů městečka začíná být čím dál tím podivnější…

Snímek byl natočen v roce 1956 na černobílý materiál zřejmě kvůli nákladům. Rozpočet byl nějakých půl miliónů dolarů. Nicméně absence barvy dodává snímku jeho nezaměnitelnou hutnou atmosféru. Existuje i dokolorovaná verze, ale té se raději vyhněte ;). Z počátku pomalejší rozjezd se všemi klišé té doby, se po odhalení příčiny podivného chování lidí, mění na nefalšovanou hrůzostrašnou jízdu. Na stísňující atmosféře se navíc podílí kamera, pronikající do osobního prostoru postav. Režisér se prostě nebojí ukázat děs a strach pěkně z blízka. Filmaři také velmi dobře využili koridorových lokací, jako schodiště, úzké uličky, jež minimalizují šanci na únik před davy slídících obyvatel.

Poměrně mě překvapilo pár dějových zvratů (ačkoliv jeden jsem očekával) i herecké výkony. Celkově však budovaná atmosféra neustále houstla a gradovala. Prostě Vás film připoutal v křesle, jen aby Vás nakonec temné finále (sice nuceně zjemňované) naprosto odrovnalo. A to je prosím snímek o stopáži pouhých osmdesáti minut! Na svou dobu opravdu nevídaný počin, který rozhodně stojí za shlédnutí!

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4131317
Today
This Month
Last Month
All days
115
30057
31987
4131317

Your IP: 18.232.179.37
Server Time: 2023-09-28 03:27:42

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME