Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

The War of the Worlds

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Vítejte v Kalifornii!

 Je krásný všední podvečer, když tu znenadání prolétne oblohou zářící objekt. Shodou okolností v blízkosti rybaří několik vědců. Aktivní občané města je neváhají povolat a zároveň podivný meteorit z vpovzdálí sledovat. Přeci jen Geigerův počítač trochu prská na známku přítomné radiace. Nu a jelikož dříve nebyla tak uspěchaná doba jako dnes, tak večer je pořádná pařba a ráno se teprve půjde do práce. Jenže mezitím naši přidělení hlídači zpozorují, že z meteoritu něco leze. Neváhají mávat bílou vlajkou a nadšeně vítat podivného návštěvníka. Tedy do chvíle, než je podivuhodný návštěvník promění v popel i s tou vlajkou. V té chvíli vypadává ve městečku elektřina. Na obloze se objevují další zářící objekty. Invaze právě začíná!

Válka světů podle H.G. Wellse byla natočena v roce 1953 a již na barevný film (oproti prvním dílům Anglického Quatermasse). Na samotném filmu se krom barvy nešetřilo ani na tricích. Vždyť jen na nich se vydalo více než milión doláčů! Oproti tomu se šetřilo na scénáři a obsazení. Obé je velmi ploché a herci toporní. Příkladem budiž hlavní hrdina. Typický americký playboy, který s ničím nemá problém, až na to nalézt řešení.

Ostatní neslušně přehrávají nebo raději nehrají vůbec. Jenže tohle všechno je poměrně smazáváno bouří svištících laserů, obranné lidské palby s hřmotem bombardérů až po pořádný výbuch atomovky.

Když už se kocháte pleněním města hordou zlých zelenáčů z Marsu, a zapomněli jste na scénář i herce, tak do té hezké apokalypsy nastrčí scénář víru. V omezené míře by nerušila, ale ten náboženský tlak na diváka byl ke konci až extrémně přehnaný. Rozhodně bych se snímku, přes jeho chyby, nebál. Přeci jen uvidíte oskarové efekty šedesátých let, a to za to stojí! :)

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4368791
Today
This Month
Last Month
All days
359
20254
34840
4368791

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 03:31:13

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME