Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Logan

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Poprvé mohu říci, že mě Marvel nachytal na švestkách…

 Ano, nachytal, ale příjemně! Logan měl být posledním filmem Hugha Jackmana v roli Wolverina a později se k jeho vyjádření přidal i Patrik Stewart, jehož profesor Xavier je nezapomenutelný. Stará garda nám tak pomalu končí a bude předávat žezlo někomu mladšímu. Po této rozlučce mám ovšem pochyby, kdo bude jejich důstojný nástupce, protože poslední snímek nasadil sakra vysokou laťku.

Na režijní židličku usedl James Mangold, ten si už jednou Wolverina střihnul, a to v roce 2013. Moc nenadchnul. Nyní režisér skládá reparát. Spíše bych měl napsat Reparát, protože film je zařazen do „R“ kategorie – nepřístupné pro děti. Spousta brutality, sprostých slov a případné nahotinky. Plus malá zabijácká holčička :).

Snímek svým pojetím připomínal předchozí Mangoldův počin – westernový 3:10 vlak do Yumy. Byl nechutný, zaprášený, a navíc těžce depresivní. Už od prvních záběrů mi připomněl i Watchmeny. Lidi, kteří dříve byli hrdiny a nyní se musí vyrovnávat se svou minulostí. Jen tady je to ještě více okořeněné značnou dávkou beznaděje a deprese. Tady v blízké budoucnosti z hrdinných x-menů přežívá Charles Xavier, nyní vážně nemocný, s výpadky paměti a nebezpečnými záchvaty, které dokážou díky jeho telepatickým schopnostem zabíjet. O něj se stará Wolverine, jemuž schopnost uzdravování pomalu ale jistě vyprchává a jenž zanevřel na svět okolo sebe. Snaží se v té pekelné poušti, v úkrytu přežít, dokud nenašetří dostatek peněz na lepší budoucnost.

Cestu jim však zkříží Laura. Malá roztomilá holčička, po níž však jde velmi brutální banda padouchů. A má důvod. Laura je jedním z uměle vyprodukovaných mutantů. Hrdinové se tak stávají štvanci a na své pouti se musí pokusit přežít a zároveň naučit malou Lauru, jaké to je žít a přežít v normálním světě.

Tento film jasně dokazuje, že lidské drama lze úspěšně zkřížit s komiksem i brutalitou, avšak to lidské drama, ta nostalgie nakonec vše jasně přebijí. Mě, který si stěžoval na sterilitu a čistotu Marvel filmů, tento mnohoznačný a špinavý snímek nejenže překvapil ale i uchvátil. Tohle si prostě nesmíte nechat ujít!

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4313911
Today
This Month
Last Month
All days
214
214
41671
4313911

Your IP: 3.239.9.151
Server Time: 2024-03-01 06:53:37

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME