Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Star Trek Beyond

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Kapitán Kirk je opět v akci...

 S třetím Star Trekem nazvaným Do neznáma přichází i nový režisér. Tentokrát si na režisérskou stolici usedl Justin Lin, jenž má na svědomí úspěšné nastartovaní skomírající série Fast and Furious. Ačkoliv tohoto režiséra mohu na poli rychlých aut, tak jeho působení ve sci-fi je poněkud rozporuplné. Tento text píši se zpožděním, protože jsem odcházel z kina poměrně nespokojen a dlouho to ve mně bublalo, než jsem našel na snímku kladné věci.

Scénář Do neznáma si totiž zvrtnul nohu hned na začátku. Celý příběh se točí okolo depresivního kapitána Kirka, který už nechce kapitánovat a tak letí s Enterprise na stanici federace, kde chce zakotvit svou kariéru. Jenže stanice zachytává nouzové volání malého vesmírného plavidla, jehož osádka (jediná mimozemšťanka) tvrdí, že jejich výzkumná loď havarovala. Na základně je pouze Kirkova loď, a tak hurá do místa kam se ještě nikdo nikdy nevydal. Nicméně celé je to past a prakticky nová Enterprise je opět v dech beroucím souboji zničena. Přeživší posádka zajata. Hlavní hrdinové se nám zajetí vyhnou a jsou roztroušeni na planetě. Musí vysvobodit přeživší a dostat se z planety. Bohužel děj nám po rozstřílení lodi negradoval a spíše šel dolů, zpomaloval. S každým dalším záběrem bylo jasné, že záporák Krall nebyl děsivý a nešel z něj strach. Neměl žádnou šťávu a jedinou jeho motivací byla osobní pomsta federaci. Nezachraňovala to ani místy nucená Linova akce.

Jediným pozitivem tak byly filmové hlášky, a hašteření mezi Scottym a Jaylah. Třetí díl Star Treku si autoři za rámeček rozhodně nedají a raději by měli přijít ve čtyřce s něčím lepším. Třeba velryby? :)

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4368779
Today
This Month
Last Month
All days
347
20242
34840
4368779

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 03:20:14

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME