Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Captain America: Civil War

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Je to tady! Marvel nám na filmové plátno převedl první Občanskou válku…

Přiznám se bez mučení. Tentokráte jsem na další film Marvelu do kina nešel. Ne, protože jsem se obával stejného „podivného rozpoložení“ jako v případě Zimního vojáka, ale protože jsme prostě neměli čas :). Ale i tak jsem byl ze svého okolí neustále zahrnován superlativy „jak to byl megakulervoucínářez“ a „kam se hrabe Age of Ultron“.

Ok. Já to beru, ale horké hlavy nám vychladly a já konečně došel k promítání a popravdě režijní duo Anthony Russo a Joe Russo jeli opět a zase podle pevně dané šablony Marvelu.

Steve Rodgers převzal vedení nad Avangery a jeho touha je ochránit lidstvo. Jenže znáte to – pro dobrotu na žebrotu. Jeho tým se bohužel dostane souhrou náhod do špatné situace, v níž je zabito dost civilistů na to, aby se začaly vlády světa ptát, jestli může být nějaká skupina nezávislá. Jestli nepotřebuje, kontrolovat. Regulovat (známe z EU, že?). Nu a naši milý politici nám sepíší memorandum (tlusté jako regulace o křivosti banánů v EU :)), které naši hrdinové buď podepíší a stanou se tak ovládanými nebo prostě půjdou do důchodu. Hele a co vůbec s Thorem? :D No ten je naštěstí někde mimo a tak nám zůstávají na smetišti pouze dva kohouti – Rodgers a Stark. Kapitán Amerika, prezentující svobodu a na druhé straně Iron Man, prezentující dohled. Oba mají své důvody. Jenže zbytek týmu si bude muset vybrat. Volba to bude těžká a neobejde se bez pořádných, místy až explozivních výměn názorů.

Musím přiznat, že ačkoliv nám scénář místy pokulhával. Nebylo to až tak špatné. Bylo totiž vidět, že uvnitř příběhu stále dlí varování před sledováním, ovládáním apod. Nicméně ta standardizovaná umělost a nablýskanost Marvelu mne začíná poměrně štvát*. Proto také nejlepšími postavami v příběhu byly paradoxně Ant-Man a Spider-Man, kterého osobně moc nemusím, ale zde překvapil.

*Batman V Superman se chystám na ultimate cut. Paradoxně tento film, ačkoliv je to guláš, má lepší příběhovou gradaci a „osudovost“ hrdinů je na mnohem lepší úrovni.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4368793
Today
This Month
Last Month
All days
361
20256
34840
4368793

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 03:32:32

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME