Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

X-Men: Apocalypse

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

A teď tu o tom jak profesor ztratil vlasy…

 Bryan Singer se vrací na místo činu. Tentokráte s Apokalypsou, tedy Apokalypsem. Nejstarším, nemocnějším atd. :) mutantem. Tento staroch spí ve snách po tisíce let v zatopeném městě R'lyeh. Ehm pardon, to jsem zabrousil trochu vedle. Tento pán totiž spí zasypán tunami pískovcových bloků avšak sny o konci světa má podobné jako ta chapadlovitá potvora z R'lyehu – chce konec světa tak jak jej známe. Ale v minulosti i přes víru v bohy, kteří kráčejí po zemské půdě, vzalo několik lidí rozum do hrsti a jalo se odstranit, podle jejich mínění, falešného boha pohřbením zaživa. Pravda jim se to podařilo, ale na spícího mutanta se nezapomnělo a do dnešních dnů se k němu modlí partička pomatenců.

Mezitím profesor Xavier žije svůj sen budováním školy pro mutanty a vesele ignoruje fakt, že ve světě se po posledním konfliktu mezi lidmi a mutanty nic nezměnilo. To Raven zachraňuje po světě mutanty, obzvláště pak ve východoněmeckých klubech, kde při jejich vzájemných zápasech hrají české songy. Nu a přitom tak trochu pátrá po Magnetovi. Ten však nalezl svoje štěstí, které mu kazí páni scénaristé a právě v tu samou chvíli se probouzí i Apokalypse, aby uzřel, co se ze světa stalo a jal se nastolit nový světový řád.

Páni. Ten pocit z filmu byl naprosto úžasný. Herci se snažili (!) hrát, kupa příběhových zamotaných linek zanechávala nižší ročníky v sedadlech okolo mne ve zmatení jestli sledují drama nebo komiksovou akčňárnu. Práce s linkami byla fakticky dobrá, budovala temnící se atmosféru, jenže v této fázi si najednou člověk uvědomil, že celá zápletka filmu, tak nějak stojí opět na ambivalentním vztahu mezi Xavierem a Magnetem (a bohužel tito dva opravdu hráli!). Jo a taky na polském policajtovi, který to fakt neumí s lukem :). A když si tohle člověk uvědomil tak se film najednou proměnil v honičku, kdo kde bude dřív a Apokalypse z božského mutanta pomalu a jistě zapadal do průměrně šedi ostatních mutantů. Hm.

V této pokročilé části příběhu začalo již docházet k větším či menším scénáristickým kolizím, které mne moc nepotěšily (jo, jo, na základně mají bojové obleky pro všechny prsatice :)) a potvrdili, že s hlubokými zamotanými linkami scénáristé prostě neumí pracovat a na povrch raději vyplula super drahá závěrečná scéna, která své diváky tak možná zaujala prohlášením Apokalypse vůči Jean.

Do třetice se omlazení Xmeni moc nepovedli, ačkoliv jsem doufal, že Singer bude zárukou kvality. Zřejmě samotní autoři vlastně nevědí s postavami jak dál a tak mírně zrecyklovali předchozí díly a přidali k tomu super záporáka, který vysloveně nebyl špatný, ale jeho schopnosti fungovali snad podle jeho nálady a momentálního počasí...

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4314053
Today
This Month
Last Month
All days
356
356
41671
4314053

Your IP: 3.239.9.151
Server Time: 2024-03-01 08:22:17

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME