Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Deadpool

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Deadpool

V únoru jsme zabrousily do kina…

Na čistě náhodou vybraného Deadpoola. K tomuto filmu jsem neměl žádné předsudky, protože Marvel (potažmo konkurenti DC). A vůbec již delší dobu pozoruji, že na komiksové filmy chodíme tak nějak z principu, avšak nějak zvlášť se již od prvopočátečního nadšení nevyvíjí. Prostě si člověk sedne, na sedadle vedle někdo začne srkat kolu a o řadu před námi dochází ke statečnému souboji člověk vs. Popcorn. Na plátně se mezitím odvíjí souboj mezi dobrem a zlem podle nějaké šablony, jen se mění prostředí a superhrdinové se superpadouchy. Na jednu stranu kvituji zfilmování komiksové tvorby a na druhou stranu mi to přijde jako klasický výplach – přijď, zaplat, zapomeň. Je to takové chladné, sterilní. Nu a pak je tu Deadpool, kterého se všichni báli.

Jenže autoři tentokrát zahodili šablony a začali se bavit na place, na účet deadpoola, i ostatních superhrdinů. Při tom všem juchání a dělání si legrace z ostatních komiksáren jaksi zapomněli vypnout kamery. Když si to uvědomili, zjistili, že ten materiál není zas tak špatnej a pozvali střihače, který jim to nastříhal. Na to si přizvali Junkieho XL, který pro tu bláznivinu udělal hudbu. Nakonec, když byl výsledný produkt hotov, připlácli na to bez mrknutí oka rating „R“. Ano to je to označení, kdy děti nejsou v kině povoleny bez přítomnosti rodičů :)

A o čemže je vůbec příběh? Nehledejte v něm žádnou hloubku. Wade Wilson (Ryan Reynold) byl členem speciálních jednotek (kdo v americe nebyl, že?), ale nyní pomáhá za nějaký ten peníz lidem v nesnázích. Jednoho dne potkává dívku svých snů (Morena Baccarin) se kterou si rozumí naprosto dokonale a chce s ní zůstat napořád (kdo by se mu divil, že? :)). Jenže. Ano je to tu to slovíčko. Wadea, skolí rakovina a on, aby nezemřel, raději dobrovolně podstoupí experimentální léčbu v rámci programu Weapon X, v níž získá schopnost super-uzdravování, avšak nevyjde z ní až tak moc sexy jako například Wolverine :p. Proto přijímá své alter ego Deadpool, který je oděn do červeného. A to z prozaického důvodu – pátra po šéfovi projektu, který mu znetvoření způsobil, a na cestě k němu stříkají litry krve, která se prostě z bílé nevypere:)

Deadpool zapůsobil již od první chvilky. Je hravý, usměvavý, nebere nic vážně a to je dobře, protože rádoby vážných komiksovek se urodilo v poslední době hodně. Navíc si snímek přičítá plusové body obsazením Moreny Baccarin, která se v poslední době objevila např. i v sérii Gotham. Do Gothamu přinesla teplo svým (doufám) nefalšovaným úsměvem a zde přispěla optimismem. Je vidět, že její herecký styl je prostě jiný od americké provenience. Nemohu také opomenout samotného hlavního hrdinu aka Ryana Reynoldse, který v postavě Deadpoola zřejmě našel svou životní roli.   

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

4486811
Today
This Month
Last Month
All days
90
16069
36674
4486811

Your IP: 44.192.94.177
Server Time: 2024-07-16 06:55:50

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME