Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Terminator - Genisys

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Terminator

On je zpět...ta dam dam da dam...

Není nad to, když je venku 38 stupňů a my se jali tak trochu schovat do chládku kina. Popravdě jsem neočekával takovou návštěvnost, ale docela mne to překvapilo. Otázkou zůstává kolik lidí se jen chtělo uklidit před tím vedrem a kolik se přišlo podívat na T-800...Terminátora, tedy další z restartů slavných sérií.

Terminator

Autoři scénáře Laeta Kalogridis a Patrick Lussier zřejmě i nějakého toho Terminátora viděli, protože první část je tak trochu retrospektiva T1 a T2, akorát se nám to v tom časové kontinuu trochu zašmodrchalo a Sarah Conorová už není tou ustrašenou servírkou, ale drsnačkou (fakt srandovní), kterou nechrání nikdo jiný než T-800 v podání Arnolda. Ten nám sice dost zestárnul, postoupil akci mladším a dal se na parodování ikonických hlášek z předchozích filmů. To mu šlo naprosto skvěle. Oproti tomu Kyle Reese nám zase omládnul a svalově nakynul (hold po jaderné válce mají spoustu jídla) a asi se praštil i hlavou do zdi, protože v každém záběru má tolik nechápavých výrazů až se musím smát. To samozřejmě ubírá jeho body pro případné úspěšné spáření se Sarah.

Terminator

Jenže časové kontinuum je potvora a tak ani jejich syn John Connor není tím válečným mesiášem za kterého ho dosud všichni považovali, protože i Skynetu kontinuum přihodilo nějakou tu výhodu. V tomto filmu nám autoři totiž představují úplně nový druh stroje, který je ještě více efektivní a smrtící než předešlé typy. Jeho úkol je jasný ochránit skynet v minulosti.

Terminator

Od autorů bylo hezké vidět, že si dali práci a prošpikovali film drobnostmi a odkazy na původní filmy, jenže to ještě netvoří dobrý příběh. Jako většina novodobých filmů totiž trpí naprostými dějovými dírami. Lze přímo říci, že děj je vytvořen jen několika málo dialogovými můstky, které hlavním dvěma představitelům Sarah a Kylovi prostě nevěříte a v nichž nefunguje mezi nimi ani ta chemie (příště prosím lepší casting ať jim to páření jde lépe :)). Zbytek se skládá z nepřetržité akce, občas se měnící až v digitální smršť. Jo jo, je vidět, že režíroval pán, jenž má na triku druhého Thora, v němž použil obdobnou taktiku. V tomto Terminátorovi je prostě vidět, že na počátku byla snaha se vyrovnat s osmdesátkovým stylem, jenže pak asi došli k závěru, že dnes už to nevydělá a tak se snímek přehoupnul do dnešních zběsilých střihů a v posledních momentech až výše zmíněné digitální smršti. Všechny akční scény se mi tak slily do jednoho celku z něhož si odnáším tak akorát digitální šum.

Terminator

Je to škoda, kdyby se tempo trochu zpomalilo ubrala se např. ta vrtulníková akce mohlo to být lepší. Jediné, co celou dobu drželo film nad vodou byl samotný (i když trochu zazděný) Arnold, jenž předvedl skvělý výkon. Nemohu však opomenout dobře obsazené vedlejší postavy (oproti dvěma hlavním) v cameo roli policejního psychologa J.K.Simmons, roli Terminátora T-1000, jehož si střihnul Byung-hun Lee (hlavní představitel ze seriálu Iris), či slušně hrající Jason Clark (John Connor).

Celkově nebyl film až tak špatný, ale nadšením z něj rozhodně neskákám. Upřímně doufám, že pokud bude další díl, bude mu věnována větší péče než tomuto restartu.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4486792
Today
This Month
Last Month
All days
71
16050
36674
4486792

Your IP: 44.192.94.177
Server Time: 2024-07-16 05:43:18

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME