Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Avengers - Age of Ultron

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Třeste se, protože přichází věk Ultronův…

Jo, jo v televizi vysílají hokej, Česko vs. Kanada a my se neprozřetelně vydali do kina na Avengers 2. V Cinestaru mrtvo. Hlídač místo, aby nás pustil, čučí do telefonu, jak hrajeme, a nevnímá okolí. V sále je taky totálně narváno. K nám dvěma tu sedí další dva diváci. Jej! Cinestar promítá pro čtyři diváky a promítač pravděpodobně taky raději kouká na hokej :) No a už se film rozjíždí. Režisér Joss Whedon hned na začátku startuje akci rychlostí světla. Akorát já nestíhám pobírat ty střihy a ta digitální smršť, co se na mne valí je poměrně neuvěřitelná. V některých chvílích se musím i pousmát nad gumovostí zpracovávaných nepřátel. Na začátek tedy slušný výplach, v němž Avengers alespoň nějak spolupracují. S přibývající stopáží je totiž jejich spolupráce s každou minutou horší a horší.

Alespoň nám zničili HYDRU a jejich nějaké blíže nespecifikované výzkumy nejen s lidmi. Prostě jsem začátek nějak nepobral. Samozřejmě by to nebyla Hydra, jejíž – asi poslední hlava v podobě dvou teenagerů s podivným anglickým přízvukem a schopnostmi z X-menů chce Avengery rozeštvat. Což se jim sice brzy daří, ale vůbec jsem nepochopil jak je možné, že Hydra věděla, že se v Lokiho holi skrývá nějaký bytostně nebezpečný šutr, který se dokáže vyevolvovat do umělé inteligence a na tom vystavět plán vedoucí k roztříštění slavného týmu hrdinů.

Chápu, že Stark je nenapravitelný patriot a pro záchranu země(koule) udělá vše, ale tohle je, společně s tím, že průzkum hole odkývá i Thor, trochu mimo. Po velké pařbě, kdy všichni razí heslo zachlastáme spolu, protože to nám jde jako týmu na jedničku, se objevuje poprvé Ultron se svou optimistickou zprávou. Zničit tým Avengerů, což se mu ani nedivím, protože logicky (jako já) došel k tomu, že jediní, kdo v poslední době na zeměkouli zabijí, jsou právě Avangers. Jaká parafráze na Americký přístup doražená prohlášením Kapitána Ameriky, že nechápe toho, kdo by se dobrovolně přihlásil na pokusy pro dobro státu :).

Transformer...ehm jedno ztělesnění Ultrona

Snímek přináší na scénu další podivnosti v podobě skoro dojemných scén, kdy Avangers takřka bulí jeden druhému na rameno a scénář se snaží přiblížit jednotlivé postavy a jejich minulost. Osobně nechápu proč, když Marvel prohlásil, že udělá samostatné filmy s každým z hrdinů. U některých z nich tak dochází k opakování toho, co divák už zná a film ztrácí mohutně na tempu. S tím přichází druhá podivnost v podobě toho, že X-menovská dvojčata stvoří alianci s Ultronem. Nechápu, na co jsou Ultronovi lidé a už vůbec nechápu, jak ta dvojčata mohla vědět, že bude stvořena UI, která tyto dva osiřelé tragédy od nevybuchlé Starkovi bomby pozná a sezná, že mají (skoro) stejný cíl.

Z rozebírání minulých vin, osobních tragédií a rodinného života se nám film přehoupne do další digitální smrště, z níž u některých přestávají platit i zákony fyziky :). Tempo houstne, stopáž se notně krátí a postprodukce digitální vatu nahušťuje, a jelikož už by tu mohutnou destrukční pařbu lidské oko nezachytilo tak film přechází raději na zpomalené záběry :).

Nevím, nevím, tenhle biják mě zas tak nenadchnul jak jednička, protože ta byla alespoň někam směrována. Určitě se z toho dalo vypáčit něco lepšího než jen očekávaný standard, který zrazuje i epický název Age of Ultron, protože se jedná spíše tak tři dny vlády Ultrona (a lidé nejsou ani nijak moc decimováni) než Age :) Když už nic jiného tak rozhodně potěšily tři škodovky 120, Scarletka a roztomilá Korejská bioinženýrka za ně +5% :)

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

4368790
Today
This Month
Last Month
All days
358
20253
34840
4368790

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 03:30:32

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME