Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Transformers 4

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Transformers 4

Bum! Prásk! Tatatatata! Vžůůům! Buch! Michael Bay!

Majkle, Majkle, to jako fakt? Ještě tě ty plechový krabice tak bavěj? Jestli jo, nechci ti radit, ale měl bys tomu dát nějakej smysluplnej scénář, možná trochu ubrat stopáž a taky přidat trochu věrohodnosti :)

Ano Michael Bay mi naservíroval čtvrtý díl Transformers s podtitulem zánik. Po zhlédnutí jsem se ještě dlouho drbal na zátylku a přemýšlel jsem, čeho to měl být vlastně zánik? Nu asi je to zase tím klasickým českým překladem – v originále je to Age of extinction, což by se dalo přeložit jako věk vyhlazení – což by mohl být odkaz na dinosaury :). Teď se mnoho z vás udiveně pozastavilo nad dinosaury, že? Nedivte se tvůrci transformerů z nějakého záhadného důvodu vyhladili na Zemi dinosaury a pak odněkud vyčarovali dinoboty – robotický dinosaury.

Já už vlastně ani netuším, o čem ten zpropadený film vlastně byl a kdo byl ten hodnej a kdo ten zlej. Mám v tom prostě guláš. Mám tu Autoboty – asi ti dobří. Mám tu lidi – asi taky dobří, ale nějak nám střílej do autobotů, protože je už na Zemi nechtěj. Mám tu Deceptikony – ti špatní, ale kde jsou? Pak po Zemi pobíhá podivnej strojovej týpek, co má véééélkou spaceship a nebojí se ji použít. Ahá, tak to je ten záporák akorát se po většinu stopáže řeší Deceptikonský plán injektovaný vládním špičkám. Jo tak proto ty špičky střílej do autobotů.

Moment! Mě to nedává smysl…bůůům, práásk, vžůůům. Hmmm, docela hezká akce. Co jsem to vlastně psal? Michael Bay úmyslně strká akci do míst, kde začnete přemýšlet o vlastním příběhu a než myšlenku rozvinete, zmizí v záplavě vybuchujících „doplňte si dle libosti“. Docela dobrá taktika, kterou však zabijí nevěrohodností aka chytáme padající lidi z mrakodrapu. Holka nemůže rozflákat popraskané přední sklo a snaží se dostat ven zadním, načež v další scéně vás dorazí, když vypadne z auta i s klíčem na kola. :D Jako takovou kyselou višničkou na dortu jsou pak Dinoboti.

Bay se měl na Transformery vyprdnou za včasu, protože tendence byly sestupné a tento díl to jen potvrdil, ačkoli se snažil s obsazením do rolí, moc to nepomohlo. Je vidět, že Chechtáky jsou prostě pro jistá studia přednější a je jedno jak velké hnědé lejno vyprodukují.

Závěrečné hodnocení, Majkle, dostaneš hlavně, za řemeslně odvedenou postprodukci (!) a za nějakou tu akci…a vůbec můžeš být rád za tuhle známku, příště se snaž víc!

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4462854
Today
This Month
Last Month
All days
72
28786
43442
4462854

Your IP: 3.236.116.27
Server Time: 2024-06-25 02:37:37

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME