Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Guardians of the Galaxy

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Jak z malého sirotka vyrostl chlap...s walkmanem...

Opět jsme se vydali do kina nahlédnout do Marvelovského universa, nyní pod taktovkou režiséra Jamese Gunna. Po pravdě jsem chvíli pátral v paměti, co má na triku a vůbec na nic jsem si nevzpomněl. Zapátral jsem a zjistil, že se jedná o několik animáků, seriálů a jako perla mezi nimi se jeví Úsvit mrtvých na nějž si moc dobře vzpomínám. Byl jsem tedy zvědav jak tato komiksová adaptace dopadne, protože prakticky neznámý režisér a dosti složité tematické zpracování. Ono, když máte ve filmu jednoho člověka a zbytek jsou maskovaní/digitální hrdinové bude to oříšek nejen pro postprodukční team ale i pro režiséra.

guardians

Příběh začíná typicky po americku. Tragický osud v mládí. Nicméně pak nepokračuje ve stylu - vyrostl díky tomu do velkého hrdiny s velkým...egem. Ne, ne, hlavní hrdina Peter Quill mi v tomto snímku přijde jako takový malý vyčůraný čecháček, který má vizi stát se bohatým, slavným, nejlépe rychle a bez námahy, aby neváhal využít, použít všechno a všechny k dosažení tohoto cíle. Jenže přesně toto snažení vytváří komické situace, v některých dokonce parodující samotný film. Přes třeskutou digitální akci vám skvadra: zlodějíček Quill, vražedkyně Gamora, maskulinní Drax, geneticky modifikovaný mýval Rocket a chodící strom Groot vykouzlí na tváři úsměv, protože jak řekla Gamora: "Ocitla jsem se na palubě s největší bandou idiotů v celém vesmíru."

guardians

Nicméně každá z postav má pro své chování své pohnutky a postupem času se z bandy nesourodých hňupů stává fungující parta a možná, že se z osamocených jedinců přeci jen stávají přátelé.

guardians

Pokoukání na záchranu planety před krvelačným Ronanem to bylo pěkné, ale vadil mi začátek divně navázaný na dospělost Quilla a vesmírná scéna se zachraňováním Gamory. Ne, opravdu se ve vesmíru romanticky a pomalu nemrzne. Snažte se mi oponovat, že Gamora není člověk a Quill je hybrid člověka a spartoie. Oba se nacházejí ve "vesmíru" marvelu s asi "jinými" fyzikálními zákony, ale nula kelvinů je nula kelvinů a vzduchoprázdno je vzduchoprázdno! Oproti tomu to alespoň trochu na konci zachránil tancující strom. I'm Groot.

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

4429058
Today
This Month
Last Month
All days
628
38432
42089
4429058

Your IP: 44.210.83.132
Server Time: 2024-05-26 06:18:44

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME