Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

The Raid 2: Berandal

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

cover raid2 Policista Rama se vymlátil z věžáku...

Jenže nyní mu režisér Gareth Evans připravil velmi těžkou jízdu trvající dva roky jeho života ve stopáži dvou a půl hodin. Rama (Iko Uwais) sice se svým bratrem z věžáku vyvázli, avšak korupce je ve městě tak rozlezlá, že přeživší musí loajální inspektor ochránit. Chce za to malou službičku - dostat se na kloub právě zkorumpovaným šéfům. Stačí aby se Rama odloučil na několik měsíců od rodiny a ve vězení navázal kontakt s Ucem - synem místního mafiána. Jak to tak bývá všechno se zvrtne šeredným způsobem. Z měsíců jsou roky a z obyčejného protikorupčního vyšetřování se hlavní hrdina octne uprostřed krvavé války gangů. 

raid2

raid2

Evans odkazuje filmovoustopáží na klasické mafiánské eposy, plné zrad, úskoků, vražd a dlouhých dialogů. Přeci jen chvíli trvá než si mafiánští bossové vyříkají proč chce jeden druhého zabít a do jakého rodinného kolene vyvraždit svého nepřítele. Avšak tento snímek je navíc protknut mnoha hutnými živočišnými souboji ve stylu Indonéského Silatu. Režisér, krom oblíbeného národního šampióna Iko Uwaise, vytahuje z Raid jedničky Yayana Ruhiana (učitel Silatu, dýchání/koncentrace a choreograf) (při premiéře naživo), který si v tomto díle střihnul roli nájemného zabijáka a jakožto ochránce hlavního záporáka vytasil Cecep Arif Rahmana (opět naživo), jež je respektovaným učitelem a trenérem Silatu. Za vzpomenutí určitě stojí i nenápadná dvojce hluché "kladívkové" Alicie a chlapíka s baseballovou pálkou. Tento páreček vám připomene, že s kladívkama a baseballovou pálkou jdou dělat s tělem člověka opravdu různorodé věci. Připravte si folii na koberec, silný žaludek a PG-18 :). 

raid2

Souboje, zabírané ze všech možných úhlů, si nezadají s těmi z jedničky. Živočišnost, adrenalin, krev stříkají na všechny strany a člověk se diví s jakou samozřejmostí postavy lámou, drtí kosti řvoucím nepřátelům. Navíc prostředí v niž se souboje odehrávají je také poměrně různorodé a je vidět, že každé scéně byla věnována mimořádná pozornost. 

raid2

Natěšené diváky jedničky jistě zklame právě ta dlouhá stopáž, kde se vše vysvětluje, okecáva a tak vůbec, ale na obranu mohu napsat, že i když se místy příběh třepí, je velmi dobře napsán a scénáristicky ukočírován. Pokud to navíc okořeníte těmi souboji, dostanete ten správný pocit gangsterky z vašeho města. Po jedničce další řemeslně kvalitní práce!

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

4429056
Today
This Month
Last Month
All days
626
38430
42089
4429056

Your IP: 44.210.83.132
Server Time: 2024-05-26 06:15:30

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME