Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

X-Men: Days of Future Past

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Brian Singer se vrací na místo činu…

 A tím není nic jiného než nový příběh z Marveláckého univerza X-Menů. Když už jsme vyrazily do kina (24.5. :)), tak jsem protentokrát doufal, že mé zdroje moc nekecali a opět jsem se nenechal strhnout davem, jako v případě Captain America: Winter Soldier. Avšak Brian Singer na režísérské židli mě ujišťoval v tom, že naváže na své dva povedené první X-meny.

Jistou oporou v jeho snažení jsou dvě hvězdy Patrik Stewart a Ian McKellen v rolích Profesora Xaviera a Magneta. Tito dva hašteřící se nepřátelé, mající svůj názor na přežití rasy Mutantů se v této temné budoucnosti musí spojit, protože lidé přišli na způsob jak Mutanty vyhladit. Nezbývá jim mnoho času, a proto se musí vydat do minulosti, aby změnili tuto budoucnost. Jenže nic není jednoduché a jediný kdo zvládne a přežije tuto cestu je ta-dam dam da dam…ééé…Hugh Jackman aka Wolverine.

Wolverine se nám vrací do retro 70.let, do období, kdy se rozpadlo spojenectví mezi Xavierem a Magnetem. Sám Wolverine zjišťuje, že nebude tak lehké přesvědčit deprivovaného a závislého Jamese McAvoye aka mladého Xaviera ke spolupráci. Ještě těžší to bude s Magnetem drženého kdesi ve vězení. Jenže v sázce je přežití jejich druhu a klíčem je Mystique a sní je problém největší. Může vypadat jako kdokoliv.

Teda. Wow. Nemám slov. Výborně zrežírováno, skvěle zahrané postavy. Marvelovská temnost filmů přitvrzuje! Příznivce psychologie tento film potěší na rovině Xaviera, jeho pozice naprostého ztroskotance a feťáka, kterého musí Wolverine zachránit z jeho vlastních deziluzí. Jakožto potěší na druhé straně megalomany Michael Fassbender aka mladý Magneto, který si všechny klíčové scény drze krade sám pro sebe, a vy mu to baštíte!

Nesmím zapomenout ani na Jennifer Lawrence, jejíž role Mystique má říz (rozhodně lepší než v Hunger Games). Do toho všeho výborně vyvedený soundtrack vytvořený Johnem Ottmanem dávající epický rozměr všem scénám. Dámy a pánové po skvělé První třídě, tu máme další povedenou komiksovou adaptaci, kterou prostě musíte vidět! A pozor Apocalypse se blíží! :)

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

4429014
Today
This Month
Last Month
All days
584
38388
42089
4429014

Your IP: 44.210.83.132
Server Time: 2024-05-26 04:57:03

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME