Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

300: Rise of an Empire

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

300 Spartských bojovníků nahradila podivná skvadra chrabrých naolejovaných Řeků...

 V první řesko-perské válce poslal Themistocles k zemi jedním šípem krále Daria, otce Xerxese. Jak si v duchu říkal, měl poslat k zemi i Xerxese, jenže nepředpokládal, že chráněnka Daria Artemisia, původem řekyně rozdmýchá v Peršanech ještě větší nenávist, kterou zmanipulovaný Xerxes vrhne v podobě obrovských vojisk na řeky.

Pokud jste viděli předchozí Snyderův film, pak Vás nic nepřekvapí. Velmi stylizované souboje s efektním postavením kamer. Do toho perfektně padnoucí hudba a spousty digitální krve. Tentokrát však Snyder z nepochopitelného důvodu nerežíroval, ale jen napsal scénář. Možná tomu projektu moc nevěřil a popravdě já jsem mu taky moc nevěřil, ale Xerxes byl v jedničce docela fajn postava a nově přidaná sekundatka Artemisia, v podání Evy Green, taková šílená živočišná bestie u niž nejednomu chlapovy ukápne slina, že už jen díky těmto dvěma záporákům jsem na ten film do kina jít prostě musel.

Jenže když ptáčka lapají pěkně mu zpívají. Jo, jo záběrů na naolejovné řeky pronášející rádoby demokratické projevy ve stylu: "bojujeme pro mír" je více než dost a dost nudí. V původních 300 měli ti válečníci alespoň, jak bych to měl slušně napsat, dostatek testosteronu :) Zde se smradili jen takových hodně ředěným derivátem, když vymysleli dvě námořní taktiky jak poslat co nejvíce perských lodí ke dnu společně s jejich posádkami. Jo to jsem chvíli i výskal nad námořními souboji, hold je mám rád a dlouho jsem žádné neviděl, ale brzy mi docházela trpělivost jako Artemisii. Jen jsem neměl koho se závažím hodit přes palubu jako ona :)

Nu a božský král Xerxes mi taky akorát zamával z trůnu sekerou jakože Athény jsou plamenech a já blbě čučel na to jak v té změti hořících, lámajících se lodí pro změnu Themistocles dokáže na naprosto klidném Šemíkovi porazit nejlepší Řekyňo-Peršanku, jejíž hláška "Bojuješ tvrději než šu*áš" odvařila celý sál. Otázkou zůstává jestli sál nechtěl opět shlédnout sexuální scénu s Artemisií u níž se podivovala i její stráž :)

Suma sumárum proč má smysl vidět tenhle film. Má dobrej soudtrack, Junkie XL se vytáhl. Stylizace soubojů je stále na dobré úrovni. Hlavní záporačka je prostě jednička, kdo ji vybral zaslouží pochvalu a samotná Eva Green dvojnásobnou za dobrej hereckej výkon, kterej táhl celej film :)

Proč film nevidět: Jsem fanda Xerxese a nemám rád naolejované Řeky :)

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4429062
Today
This Month
Last Month
All days
632
38436
42089
4429062

Your IP: 44.210.83.132
Server Time: 2024-05-26 06:21:32

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME