Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Journey to the West

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Znáte Opičího krále? Ať se přihlásí, kdo viděl legendární seriál z roku 1986? :)

 Tento příběh (v originále Da hua xiyou zhi sanzang fu mo) Vás však zavede do doby, kdy mnich Tripitaka čekal na své zrození a Sun Wu-kchung (Opičí král) dlel uvězněn samotným Budhou v jeskyni, ze které nemohl uniknout. Zato všichni ostatní démoni se vesele potulovali krajinou a terorizovali nebohé obyvatelstvo. Avšak kolik bylo démonů tolik se našlo lovců, nicméně každý nebyl pravým lovcem, ale podvodníkem.

Ano, toto je hlavní hrdina :)

Hlavní hrdina se snaží pomáhat lidem jako lovec démonů v učení, ale nemá vůbec autoritu nebo jej považují za falešného lovce. Jednoho dne zkříží cestu přitažlivé lovkyni démonů. Její lásku však ve svém zaslepení ignoruje až do chvíle, kdy nastoupí cestu, z níž není návratu…

Ano, toto je opičí král :)

Film by se dal označit za úvod k sérii o opičím králi, ale démoni zde prezentovaní jsou opravdu pěkné potvory a nejsou tak karikaturní a zamilování hodné jako v sérii. Opět se zde střetávají východní vlivy se západním zpracováním.  Toto zpracování hodně dává váhu na CGI efekty, kterých je v tomto snímku chvílemi až přespříliš. Střet je znát i v postavách hrajících chvílemi komedii, aby posléze přešly v pláč, a komedie se mění na horor. Scénář prostě nevěděl, zdali se držet karikaturnosti či západní verze záporných postav.

Kompletní film se v kontextu poměrně povedl, avšak vrchol příběhu je opět velmi rozmělněn zásahem vyšší moci –autoři prostě nevěděli, co si mají počít ve finálním souboji a jak jej mají vlastně vyřešit.

 Se slzou v oku tedy musím prohlásit, že roztomilého a škádlivého Sun Wu-khunga zde nehledejte, protože spatříte jeho západní démonickou verzi.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2742502
Today
This Month
Last Month
All days
264
2151
43111
2742502

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 10:48:27

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME