Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Bourne Legacy

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover Bourne Legacy

Škoda, vážně škoda, že tenhle film se jmenuje tak jak se jmenuje a patří do toho univerza…

Protože tomu filmu to prostě neprozpívá, což je na škodu.
Tajný projekt vlády je prozrazen Jamesem Bournem a proto se agenti rozhodují zahladit veškeré stopy a eliminovat všechny svědky. Aaron Cross (Jeremy Renner) má být jednou z těchto obětí, jenže díky osudu a vlčí pomoci s naváděnou raketou (doslovně) je považován za mrtvého. Jenže všechny subjekty jsou tak trochu závisláci na tabletkách a proto se Aaron vydává navštívit doktorku genetiky (Rachel Weisz), která se právě vzpamatovává z traumatického (střelecká soutěž: zastřel si svého vědce :)) zážitku v laboratoři.

Ve chvíli, kdy ji agenti chtějí zabít, se objevuje Aaron a vydává se s ní na útěk před úřady. Krásnou Aljašskou přírodu střídají lesy a města až jsou nahrazeny Filipínským město-ghettem.

Celkově se jedná o poměrně slušný film, který však trpí tím, že existují tři filmy před ním a tudíž divákovi nemá nic co nového nabídnout. Režie se snaží najít nějaké ty speciální postupy, které chvílemi fungují, avšak v celkovém vyznění film neovlivní (neposune) a před očima vám tak stále zůstává Bourne. Scénárista se snažil také přijít na něco extra, ale nic co by překonalo předchozí díly, nevyhrabal. Spíše se ukrajovalo z akčních scén a nakynula psychologicko-thrillerovo-ukecaná složka.

Jenže psychologické ztvárnění postavy Renerovi přeci jen ještě nejde, ač se snaží a koukat celý film na, sice hezkou (zdá se mi poslední dobou nějaká pohublá), Rachel Weisz taky nejde.

Pokud jste naspeedováni Bournem a chcete Bourna, pak raději tento kousek vynechejte, protože by to pro vás mohl být pořádný šok, nicméně já jsem nic nečekal a poměrně jsem se pobavil vedlejší linkou tohoto universa.

{jcomments on}

 

 

Sdílejte tento článek

prechod

2742516
Today
This Month
Last Month
All days
278
2165
43111
2742516

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 11:10:24

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME