Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

The Dark Knight Rises

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Nejprve byl strach, poté přišel chaos a nyní přichází poslední dějství a s ním i smrt…

 Christopher Nolan je tak trochu blázen, ale to snad ví každý, kdo se zajímá o filmy. Nolan si totiž prakticky nehraje s digitálními triky, tak jako ostatní tvůrci, ale vše staví na reálném provedení efektů a právě možná ta realita dala té komiksové postavě lidskost. O čemže to píšu? O zatím posledním Nolanově počinu - Temný rytíř povstal. Jedná se o finální zakončení novodobé trilogie o Batmanovi, okřídleném hrdinovi bránícího Gotham City před zlořády všeho druhu. Tentokráte je však čiré zlo silnější než kdy dřív.

Bruce Wayne a jeho oddaný sluha Alfed

Bruce Wayne a Kočičí žena :)

Bruce Wayne (Christian Bale), excentrický milionář a Batman v jedné osobě, se po smrti své přítelkyně stáhnul do soukromí. Po léta jej nebylo vidět, až do chvíle kdy mu drzá zlodějka (Anne Hathaway) odcizí šperky jeho matky. Zpočátku se nevinně vypadající loupež proměňuje v do sebe zapadající kostičku puzzle velkého a složitého plánu na zničení nejen Batmana ale i celého města Gotham City. Ďábelský Bane (Tom Hardy), nosící pro své přežití masku, se neštítí použít jakékoliv prostředky na dosažení svých cílů.

Bane a jeho armáda

Detektiv

Nolan pojímá posledního Batamana velmi epicky a monstrózně, snaží se vecpat do skoro tříhodinového snímku lidskost hrdiny, jeho pád až na hluboké dno. Čímž připomíná Snyderovi Watchmeny. Avšak na pozadí psychologie postav připravuje monstrózní nástup netopýřího muže zpět na scénu. Všichni zúčastnění tuší, že i když Temný rytíř povstal, aby zachránil Gotham, bude cena za toto znovuvzkříšení vysoká.

Batman

Batman se na konci totiž bude muset stát pouhou legendou.

Souboj Bane vs. Batman

Závěrečnému filmu z trilogie nemám prakticky, co vytknout (jen, to, že chvilkami bylo vidět, že jde o rekvizity :)), naopak musím režiséra i scénáristu poplácat po ramenou, že dokázali tak rozsáhlý film udržet ve své moci po celou dobu a nedopustili se nějakých záseků. Navíc dokázali, společně s hudebním doprovodem Hanse Zimmera, vybičovat poslední půlhodinku na absolutní atmosférickou chuťovku s překvapením, ze kterého mne spadla brada (opravdu jsem nečekal takový vývoj událostí).

Lítačka Bat

Vítejte v Gotham city, v chladné a sirové realitě s lidskými hrdiny toužícími porazit zlo. Přidáte se? Já rozhodně ano! 

P.s.: Všimli jste si Teal'ca? Že by Goa'uldi infiltrovali Gotham? :)))

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2742523
Today
This Month
Last Month
All days
285
2172
43111
2742523

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 11:19:30

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME