Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Expendables 2

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

cover expendables 2

Silvestr Stallone opět sebral staré dobré páky a vyrazil zachraňovat svět…

 Kdo by čekal, že Stalloneho béčko Expendables bude mít takový úspěch? Osobně jsem si myslel, že příznivců se najde hodně, ale až tolik nostalgických vzpomínačů jsem ani já nečekal. Jelikož se dostavil úspěch, Sly nelenil a vrhnul se do natáčení dvojky. Hnedle zpočátku se hýřilo velkými jmény a opravdu se ve filmu nakonec objevili.

tým expendables 2

Nad příběhem si člověk nemusí vůbec lámat hlavu. Znáte to, teroristé něco chtějí, jako poněkolikáté v řadě za sebou se jedná u nukleární materiál, který by se dal slušně zpeněžit. Tentokráte mají silnou oporu ve svém šéfovi Vilainovi, v podání Jeana Claude Van Damma, jenž dokazuje, že mu vysoké kopy v jeho letech ještě jdou :).

Jean Claude Van Damme

Kladných hrdinů je proti velkým zloduchovým armádám, nabíhajícím na svištící kulky, také požehnaně. Někteří členové komanda z jedničky byli odejiti do výslužby (škoda Rourka) nebo jim bylo dáno hodně málo prostoru a byli scénářem posláni někam do pryč (pánvičkový Jet Li :)). Nicméně v týmu přibily nové tváře v podání Terry Crewse, Randy Coutureho a Liam Hemswortha.

Krom omlazení Hemsworthem nechápu, proč tam nenechali předchozí tým…no asi proto, že producent musel zaplatit tři největší esa, tentokráte ne jen v podání camea, tohoto filmu – Bruce Willise a teď pozor! – Chucka Norrise a Arnolda Schwarzeneggera!

Chuck Norris

Jak jsem již napsal na začátku, s příběhem si vůbec nelamte hlavu, protože snímek je slepencem několika akčních scén s rádoby filozofickou vsuvkou a celé to nemá hlavu ani patu, ale to vše vyvažují staří pardové, kteří ještě stále mají šťávu! A co víc, tropí si žertíky sami ze sebe. Chuck Norris s vážnou tváří říká, že je osamělý vlk (odkaz na Osamělého vlka McQuaida) a hnedle přidá vtip o kobře, která ho uštkla a sama chcípla, tohle samozřejmě po tom co sám s jedním samopalem zlikviduje hordu nepřátel i s tankem :). O to vtipnější je sledovat Schwarzeneggera s jeho neustálým „I Will be Back!“ a „Terminate you“, kterýžto je setřen Willisem „Ty už ses vracel tolikrát, teď jsem na řadě já!“

Trojka v Akci

Prostě a jasně tenhle film vám v hlavě probudí starou atmosféru snímků z 80. a 90. Let, k tomu všemu přidá pořádnou porci akce, která se v dnešních filmech jen tak nevidí a jako třešničku na dortu pak staré známé, navíc nyní ještě více hláškující hrdiny ;).

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

2742472
Today
This Month
Last Month
All days
234
2121
43111
2742472

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 10:01:49

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME