Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Prometheus

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover Prometheus

Život nám nebyl dán Bohem, ale Strůjci. Nyní máme prostředky jak se k nim dostat a promluvit o jejich nadšení tvořit světy…

 Jenže jak se zdá, všechno je trochu jinak než si myslíme. Hned ze začátku musím napsat (a to zaujatě), že režiséra Ridleyho Scotta mám rád za filmy, které natočil, a nenávidím ho za to, jak je v pozdější době przní svými novými střihy. Tentokráte na to Ridley šel od lesa a místo přestříhání původního vetřelce natočil prequel, sequel či co to má být. Z původně oslavných písní kolujících na internetu se brzy stal fenomén, avšak já měl stále na paměti jeho prznění starých záležitostí. Na tenhle film si musím dát pozor!

V těchto dnech jsem jej dostal do pazour a odolával jsem tak 14dnů než se na něj podívám. Zpočátku mne uchvátily Bladerunnerovské (v té nesestříhané verzi byly!) přelety nad krajinou. Později mohu sledovat podivný obřad dávající život Zemi, avšak nedávající smysl mě.

Poznenáhlu však hupky dupky do budoucnosti, kde dvojce archeologů nachází další z odkazů na skupenství hvězd a přesvědčí Wailanda, vlastníka obří korporace, že lidstvo bylo stvořeno. Celá výprava dostává zelenou a vydává se do hlubokého vesmíru na pouť, která snad odpoví na nejniternější otázky lidstva.

Po dvouletém spánku je posádka probuzena na orbitě planety a celá natěšená se chystá na kontakt, ale není připravena na možnost, že by mohl nastat boj o záchranu lidstva…

Ridley Scott perfektně natočil velmi epickou přitom komorní záležitost s údernými scénami, za což ho chválím, ale ten film postrádá příběh, protože je poslepován nesourodými scénami bez smyslu. Achjo. K čemu mě je vidět geniálního androida Davida (Michael Fassbender), spouštěcího dávný hologram, když se nedozvím před čím to kurňa utíkali? Před vetřelci? Bojovali sami mezi sebou? Proč ta hlava vybuchla? Vůbec nic mi není jasné. Prostě to vypadá, že původně geniální rasa genetiků se začala rubat mezi sebou a vyhrála ta část, která chtěla zničit zasetý život. Jenže ani scéna ve velínu emzácké lodi vám vůbec nic neřekne. Postrádá to logiku jako běhat po císařském řezu po palubě, z přístroje, který je nastaven pouze na chlapy (a má jej v kajutě ženská!).

Herecké obsazení je poměrně příjemné, všichni se snaží hrát, co nejlépe, moc plnosti postav si neužijete spíše plochosti, ale stále mi nějak nad nimi vyčuhuje Charlize Theron, která se zde objevuje ve vedlejší roli jako kapitánka lodi. Je prostě hustá +5% :).

Hudební doprovod Německého skladatele Marca Streitenfelda vám také přijde povědomý, protože se Scottem spolupracoval již na několika jiných filmech. V poslední době to byl Robin Hood.

Film postupem času z brilantní podívané přechází na tuctovou vyvražďovačku, kterou korunuje opravdu vtipný pád vesmírné lodi. Ještě teď se drbu na hlavě jak neskonale blbě může vypadat snaha prodloužit utrpení hrdinů filmu. Konečná rádoby filozofická silácká (nelogická) slova Elisabeth (Noomi Rapace) to pak celé pokládají na lopatky. Scotte já se fakt vzdávám, ale snad to tentokráte svým přestříháním v sedmé verzi filmu vylepšíš nebo rovnou natočíš dvojku? :p

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

2742534
Today
This Month
Last Month
All days
296
2183
43111
2742534

Your IP: 35.153.39.7
Server Time: 2020-12-03 11:41:07

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME