Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

John Carter

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Jsem John Carter z Viriginie…ne…cože? Nejsem Virginie… :)

 John Carter (Taylor Kitsch), je bývalým vojákem se spoustou vyznamenání, ale jak to tak bývá, válka ho už nebaví a raději dává přednost životu samotáře, spojeného s hledáním indiánského zlata. Nicméně armáda je mrcha, která nezapomíná, hnedle si na něj vzpomene, avšak John se nenechává přesvědčit a po různých (úsměvných) potyčkách utíká, jenže co čert nechtěl. Jdou po něm vojáci, jdou po něm Apačové a než se stihne rozkoukat, jde po něm i podivný holohlavý týpek. Pak už si jen pamatuje, že se s velkým bolehlavem probouzí na vyprahlé poušti, kde zjišťuje, že tahle gravitace není rozhodně ta pravá.

Carter a Princezna

 

Zpočátku nenápadná výprava se zvrhává do digitálních orgií připomínající první díl hvězdných válek, i když tentokrát je nechutně ukecaný Jar-Jar nahrazen starostlivým a dobráckým šestinohým psem, který pádí pomalu rychlostí světla. Hlavní představitel se snaží hrát, avšak jeho projev mi přijde jako moc přeslazený a řekl bych i příliš pře-heroizovaný. Naopak princezna Dejah Thoris (Lynn Collins) mi přijde jako…no jako typická princezna, hezká a blbá.

Princezna

 

Konstrukt příběhu se ukazuje poněkud klišoidní a poměrně nedotažený do konce, co v něm však nechybí je spousta dobrodružství a vizuálu, který má velkou sílu, ale směr filmu je hodně předvídatelný. Rozhodně chtělo dát více prostoru hlavnímu padouchovi Marku Strongovi společně s vysvětlením původu jeho rasy. Autoři si samozřejmě nechali otevřená dvířka pro další díl, která jim tvrdě přibouchlo filmové studio, když spatřilo finanční výsledky z promítání.

Létavice :)

Cameo Pufferoy :p

 

Osobně si myslím, že to zas tak strašné nebylo na produkci filmu z dílny Walta Disneye. Rozhodně jsem si užil dvouhodinovou dobrodružnou jízdu po Marsovském světě zmítáném dlouholetým konfliktem, který mohl rozlousknout jen John Carter ze Země.   

Hodnocení{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

4368800
Today
This Month
Last Month
All days
368
20263
34840
4368800

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 03:38:14

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME