Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

The Grey (Mezi Vlky)

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Ottwayi, Ottwayi, ses měl raději odstřelit, abychom my, diváci, netrpěli…

 Liam Neeson je v poslední době machr, to žádná, a to platí i o jeho herecké postavě Ottwayiovi, avšak ten zbytek je silně k pláči. Těšil jsem se na pořádný survival a ono…ono prakticky nic. Mé radostné kvikání při skvěle natočeném pádu letadla se proměnilo na dlouhé utrpení provázené občasným, až příliš pečlivě načasovaným vypouštěním vlků.

Trosky letadla

 

Ploché postavy s těžce vykonstruovanou minulostí a jejich jasnou budoucností – zemřít nějakou formou zakousnutí, pádu, utopení či umrznutí. Člověk se až diví jaké je na té Aljašce teplo a tak jediné z čeho mají naši hrdinové strach, jsou jen ti vlci.

Pochodeň

 

Samotní vlci se pak chovají poněkud podivně a vzhledem k prohlášení samotného Neesna i naprosto nelogicky. Čím blíže by měli být jejich doupěti, tak vlci by měli o to víc a agresivněji útočit. Místo toho útočí čím dál méně a čím dál více načasovaně nejlépe v místech kde se může dotyčné postavě přihodit něco jiného než obyčejné zakousnutí.

Táboření

 

Tajně jsem doufal, že když už nic jiného, tak se porozhlédnu alespoň po krásné aljašské přírodě. Nu a ani to mi nebylo dopřáno. Po většinu filmu jsem si mohl vybrat počasí: a)tma, b)hustá vánice, c)hustá vánice ve tmě. Až na pár (!) opravdu hezkých záběrů nestál výhled za nic.

Fight

 

Mezi vlky za sebou zanechává hořkou pachuť jistého podvodu na diváka, který se těšil na strastiplnou cestu plnou technik přežití v těžkém prostředí doplněnou o souboje s vlky, to celé v hezkých Aljašských panoramatech. Nic takového se však nekonalo, banda polo-filozofů se pachtí při zimním výletě vedouc divné dialogy, a když padne celá, zaútočí na ně vlci, kteří se vynoří odnikud a zase zmizí někam.

 

Jen díky Liamu Neesnovi jsem vydržel dokoukat, ale jinak je ten film naprosto zbytečně vyplácaná stopáž, na jejíž konec by se hodil jím přednesený zajímavý verš.

Hodnocení

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

2807165
Today
This Month
Last Month
All days
539
31682
35132
2807165

Your IP: 3.238.70.175
Server Time: 2021-01-25 20:38:08

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME