Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

A Scanner Darkly - Temný obraz

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

 

A scanner Darkly

 

Představte si, že jste tajný agent. Tajný agent jehož tvář nezná prakticky nikdo, protože nosíte neustále se měnící oblek. Představte si, že jste nasazen na dýlera drogy zvané „D“, který má možná kontakt na vyšší skupinu těchto prodejců. A co hezkého na tom je ? Agent i dýler jsou jedna a tatáž osoba. Vítejte ve světě paranoií .

 

V hlavních rolích

 

Naprosto úžasně zpracovaný film podle knihy legendárního spisovatele (kterého dost lidí nezná) Philipa K. Dicka, jež napsal knihy a povídky podle nichž byly natočeny filmy Blade Runner, Total Recall, Minority Report, Screamers. Autoři filmu obsadili do hlavní role Keanu Reevese, kterému sekundují Robert Downey Jr., Woody Harrleson či Winona Ryder.

 

Philip K. Dick

 

 

Keanu Reeves

 

Děj se odehrává v blízké budoucnosti na předměstí města, kde hlavní hrdina žije v polorozpadlém domě spolu s přáteli a všichni jsou více či méně závislí na látce „D“ či ostatních drogách. Aby Vám autoři připravili dvojnásobnou schízu, tak nejenže postavy mezi sebou mají totálně paranoidní rozhovory o různých spiknutích, jež jsou dovedeny do absurdna. Nastávají tak komické situace, kdy se snaží vyrobit tlumič na pistoli, který ve finále funguje spíše jako zesilovač. Druhou složkou schizofrenie je zpracování, jež je převedeno do komikových barev, kdy na postavy byla přenesena animace. Vypadá to velice dobře a do celkového konceptu animace zapadá.

 

Woody Harrleson

 

Co více k tomuto dílku říci? Je to vynikající zpracování Dickova materiálu, které vám ukáže, že nic není takové jaké se tváří a svět okolo vás je naprosto jiný. Avšak buďte klidní, nikdo vás nesleduje. Vážně !

 

Hodnocení

 {youtubejw}TXpGaOqb2Z8{/youtubejw}

Sdílejte tento článek

prechod

4131312
Today
This Month
Last Month
All days
110
30052
31987
4131312

Your IP: 18.232.179.37
Server Time: 2023-09-28 03:22:27

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME