Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

The Spiritual World

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

 

Cover

 

Ming vidí do světa mrtvých. Vidí události, které se staly, jenže ona sama před světem mrtvých utíká…

Spiritual World, tak se jmenuje další z Thaiských hororů, které mají diváka lehce postrašit. Pravdou je, že některým filmům se to podařilo (jako například filmu Shutter), některým méně a právě do tohoto soudku zapadá i tento počin. Zpočátku zmateně hledíte na dívku přes sepia efekt křížený s efektem rybího oka a za ní se odehrává nehoda, která stojí jejího účastníka život. Jeho mrtvola pak oblézá dívku a vy víte, že ona jej vidí. Děj se pomalu rozvijí a vy se dozvídáte, že Ming, nechce vidět svět mrtvých protože ji pronásleduje duch, který ji děsí, avšak proč ji pronásleduje?

 

Duch

 

Na to hledá odpověď u doktora, který po ní shodou okolností pátral. Záhadou mi však zůstává kdo z těch dvou je více šílenější? Ming, která si pronajala opuštěný pokoj, kde spáchala sebevraždu cizí žena, jež se zjevuje oběšená a tak dohání Ming na pokraj šílenství.

 

vysící

 

Nebo mladý doktor, který skrývá nějaké tajemství a jeho nejoblíbenější činností je v márnici sledovat teplotu mrtvol a povídat si s nimi, to vše nejlépe při zhasnutých světlech…

 

Doktor

 

Ve filmu moc lekacích scén není, zato autoři nešetřili sepia a rybí oko efekty.

 

rybí oko

 

Na vrch přidali nechutné scény v podobě detailů mrtvol s hudbou u které se chvílemi zvedaly chloupky na rukou. Jenže děsivost se postupem času vytrácí a vy si zvykáte na to, že Ming neustále vidí nějakou tu mrtvolku, která se jí snaží něco sdělit a pokud se objeví mrtvolka, která ji neúnavně pronásleduje, v panice utíká a vy si říkáte,že patří spíše do blázince. Mrtvol v různém stupni nechutenství okolo má habaděj,nic moc to s ní nedělá a jedna (pravděpodobně ta skoro nejnechutnější) ji dovádí k šílenství.

 

ble

 

Jak se příběh posunuje, začínáte chápat, jak to všechno bylo. Dozvídáte se překvapivou věc o minulosti Ming. Je zajímavé, že většina hororů má za základ „něco se v dětství stalo, a já na to zapomněl/a“ :D A konec se moc nepovedl, zase bych udělal střih někde jinde než si představoval režisér.

 

Hodnocení
 
{youtubejw}Y6AY6ND7LsE{/youtubejw} 

 

Sdílejte tento článek

prechod

2328695
Today
This Month
Last Month
All days
417
34143
47055
2328695

Your IP: 3.230.148.211
Server Time: 2020-02-28 14:35:45

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME