Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Ip Man

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

 

IP Man

 

Každý hrdina měl svého mistra učitele a IP Man byl právě jedním z mistrů učitelů…

 

Příběh nás zavede do Číny před okupací Japonska, kdy jste na jedné ulici mohli narazit na mnoho škol bojových umění a mohli si vybrat z různých mistrů. Avšak mistr ve městě byl jen jeden. Byl vážený všemi občany a žil si se svou manželkou a synem v klidu a míru v obrovské vile. Byl to Ip Man, který ač nenápadný dokázal ovládat mistrně Kung-fu, tak jako nikdo ze všech škol ve městě.

 

ipman

 

Jednoho dne jej vyzval jeden z mistrů a za zavřenými dveřmi se konal souboj, který však ke smůle viděl mladík, jež nenechal pusu zavřenou a roznesl prohru mistra významné školy mezi lidi. Avšak Ip Man s ledovým klidem problém řeší a mezitím investuje do továrny svého přítele. Život je krásný, avšak do osudů všech zasahuje válka.

 

Invaze

 

Válka s Japonskem si vyžádá mnoho obětí a tak z velkého rušného města se stávají ruiny v nichž živoří mnoho tehdejších obyvatel a spolu s nimi i Ip Man, kterému byla zkonfiskován jeho majetek. Jak čas utíká, Ip Man rozprodává poslední zbytky svého majetku, které měl u sebe za pytlíky rýže, aby mohl nakrmit svou rodinu a když jeho žena onemocní, rozhodne se pracovat. Mistr kung-fu se stává dělníkem, aby se jednoho dne objevila Japonská hlídka, která shání dobrovolníky,jenž umí Kung-fu. Japonský generál této oblasti má zvláštní zálibu. Sledovat Čínské bojovníky v soubojích s Japonskými. Motivací je jím pytlík rýže za každý vyhraný zápas v opačném případě však může dojít i k smrti.

Souhrou náhod umírá při takovémto souboji nejprve jeho známí a Ip Man je svědkem vraždy mistra, kterého porazil před okupací. Rozhodne se bojovat a postaví se proti deseti bojovníkům zároveň. Tímto činem na sebe upoutá pozornost Japonského generála…

 

Boj

 

Tento příběh je podle skutečnosti a předlohou pro tuto postavu je reálný mistr kung-fu Yip Man, který vyučil mnoho svých studentů kung-fu mezi kterými nechybí ani legenda Bruce Lee.

Určitě doporučuji shlédnout kvůli skvělé choreografii soubojů, vynikající hudbě, kterou pravděpodobně vytvářel Kenji Kawai (bohužel to nevím jistě,protože to tak znělo, leč čínsky neumím, abych si to potvrdil). Nesmím též zapomenout na mistrně zvládnutou adaptaci života jednoho z mistrů kung-fu do jehož role se převtělil Donnie Yen.

 

Hodnocení
 
 {youtubejw}YkHmYJmfuWg{/youtubejw}

 

 

Sdílejte tento článek

prechod

2328679
Today
This Month
Last Month
All days
401
34127
47055
2328679

Your IP: 3.230.148.211
Server Time: 2020-02-28 14:21:47

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME