Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Star Trek 11

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

 

cover

 

Hrdinové se vydali tam, kam se dosud nikdo nevydal…již po jedenácté :)

Jsou zpět. Kirk, Spock, McCoy, Uhura a další, sice v trochu mladší verzi než kdy obvykle, ale s mládím přichází adrenalin - poselství míru, všelásky tak mizí v prachu. Když jsme mířili do kina na českou premiéru, říkal jsem si, bude stát nový, v pořadí již jedenáctý film Start Trek za to? Jak si vůbec autoři poradili s materiálem a jak strašně zprzní dosavadní filmy? Po vynikajícím Nemesis jsem byl napnut.

 

Kirk
Spock

 

Sál pomalu temní, zvuk řve a koukáme 15 minut na reklamy, to mě sakra štve, avšak mezitím hodnotím kvalitu zvukové reprodukce a přemýšlím, jestli se její potenciál ve filmu využije, protože trailer je akčnější než obvykle, tak očekávám, že film bude rozmáchlejší a autoři jako naschvál vybrali ty nej scény.

 

Enter

 

 Ha! Začínají titulky. Sem zvědav. Obrovské logo znaku federace mizí a místo něj se dívám na palubu federální lodi, která pluje vesmírem k neidentifikovatelnému energetickému mraku.  Začíná se to vyvíjet zajímavě… a ve chvíli kdy se z mraku vynoří obrovská vesmírná loď, která začne střílet. Všude phasery, torpéda, masakr kam se podívám, to celé vypadá ještě zajímavěji. Stále si však říkám, chtějí diváka uklimbat na prvních deseti minutách. Jenže s postupujícím časem zjišťuji, že tomu tak není, vše mi přijde jako roztažená verze trailerů, jež jsem viděl. Obočí letí nahoru a s každým dalším masakrem si říkám, to není film jen pro trekkies, ale pro širší publikum a nestydím se říci, že v HD ty scény na monitoru by mohli vypadat více než dobře, avšak pokud si člověk chce vychutnat hutné vesmírné souboje, jak nám je režisér J.J. Abrams nabízí, musí tohle prostě vidět na velkém plátně. Zapomeňte na sáhodlouhé dialogy o vesmírném míru, v chladném vesmíru se spoustou torpéd a paprsků na ně není čas.

 

kelvin

 

Celkové zpracování je zvládnuto na jedničku. Scénář se povedl a výkonům herců jsem se nestačil divit. Kam se podělo to mírně zkostnatělé hraní herců? Kam se poděly sáhodlouhé dialogy? Vypařili se v bitvě o záchranu Země a Federace, za doprovodu úžasné hudby a sem tam peprných hlášek známých z původních sérií a filmů kde figuroval Kirk. Navíc je film prošpikován věcmi, na které odkazuje budoucnost (Kobayashi Maru apod.).

 

záporák

 

Musím se přiznat, že jsem byl skeptický, ale zpracování mne přesvědčilo, že když vezme do ruky filmařinu někdo, kdo ví jak zpracovat daný materiál ku prospěchu nejen fanoušků, ale i publika, které nikdy Star Trek nevidělo, pak je radost pohledět. Po závěrečných titulcích začali někteří v publiku dokonce tleskat a myslím si, že od fanoušků je to ta největší pocta.

Doufám, že v podobném ražení toho bude ze světa Star Trek natočeno více a znovu se tak oživí sláva těchto sérií.   

 

 

hodnocení
 
{youtubejw}7w4vk5OZmn8{/youtubejw} 


 

 

Sdílejte tento článek

prechod

2328891
Today
This Month
Last Month
All days
613
34339
47055
2328891

Your IP: 3.230.148.211
Server Time: 2020-02-28 15:42:56

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME