Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Terminator Salvation

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

 

cover

 

John Connor tady, John Connor támhle…je to falešný prorok nebo není?

 

Tak a je to tady, do kin nám vtrhla čtvrtá část Terminatora s podtitulkem Salvation. Copak nového přináší, krom toho, že Arnold odmítl v tomto díle hrát? Přináší, jak je to v dnešních filmech zvykem, změnu celého konceptu, nebo se o to alespoň snaží. Do hlavní role se napasoval Christian Bale známý z batmanovského oděvu kupodivu z Batmana aka Dark Knight nebo pro fajnšmekry jako agent Preston z Equilibria. Tentokráte mu přibylo strniště vousů a do výbavy nějaká ta M-16 + další kvanta možných a nemožných zbraní.

 

John Connor

 

Děj nám začíná obligátně neobvykle a to popravou vězně Marcuse v podání Sama Worthingtona :D, avšak autoři po mírně neočekávaném úvodu udělají střih a hnedle hledíte do nuzných pouští a zničených měst roku 2018. Jen mě začíná štvát, že 80% amerických „postapokalyptických“ filmů má pozadí „poušť“, je to již několikátý film, kde mi lokace přijdou jako přes kopírák. No nic John a jeho jednotka útočí na výzkumné zařízení Skynetu, aby z něj vydolovali, copak tam kutí a co se prohání jeho elektronkami. Jenže vše nejde jako po drátku a máme první jaderný výbuch na place. Je to roztomilé, je to hlučné, je to efektivní, ale sakra Ten John Connor se tváří, že pár kiláků od něj vybuchující atomovka na něj nemá vliv. No nevím, asi lidem implementovali ten gen ze švába proti radioaktivitě nebo něco v tom smyslu, ale když vidíte Connora a na pozadí obrovský jaderný výbuch donutí vás to k úsměvu. Bum a máme tu střih ze zničené základny vypochodovává dávno popravený vězeň Marcus, který za jeden polibek daroval své tělo výzkumu.

 

Marcus

 

Další střih Zničené Los Angeles (nebo kýho šlaka to bylo) a tam „odboj“ v podání dvou přeživších a vám vrtá hlavou, proč to tam dávají, jenže autoři okatě již předem oznamují Keale Reese je číslo jedna na Kill Listu Skynetu. Pro ty, kteří nesáli Terminátora z lahve místo mléka, tak Reese je otec Connora i když je teď mladší. Hold časové smyčky jsou svinstvo :o).

 

T600

 

A od této chvilky se rozjíždí mašinérie výbuchů, střílení, pádů, celá tato eskapáda je zabalena do líbivého doprovodu akční hudby a DTS rezonancí laserů.

 

motorterminator

 

Copak o to na plátně to vypadá docela dobře, logické chyby vám však docházejí postupem času, jak si přehráváte film v hlavě, v kině vás to netrkne, ale i tak sem tam poznáte parafrázi na předchozí terminátory. Souboj s T-800 v továrně připomínající souboj z prvního Terminátora, následná okatá scéna se žhavým kovem a chlazením. Dlouhá debata nastala nad pobočkou Skynetu. Evidentně byla vybudována na troskách San Franciska, ale proč tam jsou sakra ty ovládací pultíky, a přesně lidské rozměry chodeb, ochozů a podobných věcí, když okolo nevidíte nic, co by tam pochodovalo, krom jednoho terminátora s paprskometem.

Výkon herců byl kolísavý a musel jsem přiznat, že ač jindy perfektní Bale si tady nebyl moc jist, jak má Connora hrát. Podle mého názoru ta postava byla divně napsaná, protože v jednu chvíli se chovala spasitelsky v další chvíli jako profesionální voják, aby v další byl ustrašeným dítětem poslouchajícím hlas své matky a volal do éteru „ještě neútočte, dejte mi čas!“ a všichni na kontinentě tomu hlasu jen tak vyhověli a hlavní velení tak bylo vymazáno z povrchu…no i když…:D Hold trochu zmatky ve scénáři a prý došlo i na přetočení konce. Otázkou tedy zůstává jediné. Povedl se Terminátor nebo se nepovedl? Z kina jsme odcházeli docela spokojeni (tedy alespoň já) a myslím si, že to mohlo dopadnout mnohem hůř. Je to docela slušná podívaná, kterou zvládne kde kdo, jen my pamětníci trochu zamáčkneme slzu, že to už není, to, co bývalo, avšak časy se mění, filmy se také musí měnit. Stále tak Terminátor zůstává nadprůměrným dílkem a to, že se objevily zvěsti o Terminátoru 5, se možná dočkáme vychytání předchozích much :).

 

Hodnocení
 
 {youtubejw}pcg5t0mT8V4{/youtubejw}

 

 

 

Sdílejte tento článek

prechod

2526330
Today
This Month
Last Month
All days
1732
17399
48932
2526330

Your IP: 35.168.112.145
Server Time: 2020-07-12 23:01:17

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME