Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Duel Pocketbook 622 a Amazon Kindle 5

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover Čtečky knih

Ještě chvíli jsem dal své peněžence, ale nakonec se musíte spokojit s porovnáním pouze dvou :)

Někteří z Vás si jistě pamatují na mé peripetie sice s dobrou, a s ne moc povedeným firmwarem, čtečkou Jinke Hanlin A6. Bohužel se u ní třikrát objevila stejná chyba doprovázená nějakou další, ale pokaždé jinou chybkou (tu nebyla vidět v pc, tu přestala vidět vnitřní paměť apod.). Takže poputovala zpět k výrobci a mně byla vrácena kupní částka. Chvíli jsem se po trhu rozhlížel, avšak velmi brzy to díky velké podpoře formátů vyhrála čtečka Pocketbook 622. Měl jsem vyhlédnutého i Amazon Kindla Paperwhite, jehož neustálé odsouvání vydání nakonec skončilo tím, že prachy šly na důležitější věci :). Hold sekundární čtečka snad někdy v budoucnu. V tomto čase však má drahá přítelkyně vyzískala Amazon Kindle 5 a já se jal porovnat obě čtečky.

Nejprve shrňme technické parametry obou čteček:

Pocketbook 6226“ E-Ink displej Pearl s rozlišením 800x600 a hustotou 166dpi

Dotyková vrstva s podporou vícedotyku pro ovládání.

Procesor Freescale 800Mhz se 128MB paměti RAM

Vnitřní paměť 2GB

Wifi + USB rozhraní

Podpora 15 formátů: EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI) a čtyři grafické - JPEG, BMP, PNG, TIFF.

Převod textu na řeč

Výstup na sluchátka: ANO

Pouzdro: NE

 

Amazon Kindle 5

6“ E-Ink Pearl s rozlišením 800x600 a hustotou 167dpi

ARM Cortex A9 800Mhz a pravděpodobně také se 128MB RAM

Vnitřní paměť 2GB

Wifi+USB

Podpora formátů: PDF, MOBI, AZW, DOC, HTML, DOCX, PRC, TXT

Výstup na sluchátka: NE

Pouzdro: NE

 

Při prvním pohledu a potěžkání zjišťuji, že Kindle je lehčí oproti Pocketbooku 170g vs. 195g, otázkou zůstává, zdali čtenářům, kteří drží ve svých rukách, i těžší knihy právě tato vlastnost bude vadit. Při druhém pohledu si všímám velikosti, Kindle 5 je menší řádově o centimetr, ovšem za cenu zmenšení ovládacích prvků – nic pro větší prsty. Poslední výraznější rozdíl je v E-ink displejích. U Pocketbooku je tmavší, protože nad ním je ještě dotyková vrstva, avšak pro běžného čtenáře nepoznatelné a rozhodně jde o pokrok oproti starším verzím čteček.

Detail displeje Pocketbook

Detail Displeje Kindle5

Ovládací prvky obou čteček se mírně liší vzhledem k faktu, že jedna z nich je dotyková. U pocket booku lze stránky otáčet buď dotykem, nebo pomocí dvou navigačních kláves. U Kindlu 5 mne vždy zmátne dolní ovladač, že si nikdy nevšimnu nenápadných postranních tlačítek umístěných jak vpravo tak vlevo – skvělé pro leváky i praváky!

Barevné komixy vypadají stejně a lze je číst v 16 stupních šedi

Černobílé komixy jsou na tom také tak

Žádná ze čteček nemá integrované reproduktory, Kindle 5 nemá ani možnost připojit sluchátka, takže případnou hudbu/audioknihy musí uživatel poslouchat pouze na sluchátkách nebo připojit Pocketbook k audio soustavě. Tudíž absence reproduktorů je učtečky podporující aplikací pro převod textu na řeč mínus.

Můžete si nechat číst knihu čtečkou

Při koupi čtečky však hlas češtiny nehledejte, musíte si jej ručně dohrát z domovských stránek výrobce. Nicméně po nahrání češtiny tato aplikace funguje velmi dobře, až na ne vždy úplně správnou intonaci a pokud narazí na cizí slovíčko, dokáže vás i pobavit. Rozhodně plus pokud chcete poslouchat vlastní audioknihy :).

Hlavním mínusem u Amazonu vidím hlavně malou podporu formátů – např. obrázky musíte také konvertovat, malá vnitřní paměť (dostupné pouze  1,25GB), která není uživatelsky rozšiřitelná a nemožnost poslouchat audioknihy.

Konektory Pocketbooku


Konektory Kindle 5

Co se týče výdrže, pak obě vydrží nějaký měsíc bez nabití, závisí samozřejmě jak moc čtete, protože právě otáčení stránek vybijí baterii.

Obě čtečky jsou rychlé a velmi pohodlně se na nich čte. Pokud se poohlížíte po nějaké a nevadí vám vyšší cena, doporučil bych vzhledem k podpoře mnoha formátů Pocketbook. Jestliže chcete ušetřit a pouze číst, pak je Kindle 5 pro tuto službu jako stvořen.

 

Sdílejte tento článek

prechod

2576506
Today
This Month
Last Month
All days
1185
11862
55713
2576506

Your IP: 18.204.55.168
Server Time: 2020-08-07 21:03:49

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME