Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Windows 8 RTM

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Mám pocit, že v Microsoftu začali trpět schizofrenií a mají představu, že svět umí anglicky…

 Alespoň tak na mne působí finální verze Windows 8. Než jsem stihl napsat něco o release preview, tak se mi do ruky dostalo sestavení 9200, tedy RTM. Mé dojmy jsou zklamání. Ano, zklamání. Systém je rychlík, spuštěných procesů je nějakých 37-39, instalace je pekelně rychlá, ALE ten systém by chtěl dodělat!

Aero???

 

Vývojáři se vydlábnuli na nějaké chození okolo horké kaše a tak mi servírují Windows 7 se service packem 2 + novým skinem a metrem, protože instalaci stále vévodí aero. Po instalaci na mne vybafne opravdu ultra rychlý kurz jak ovládat a než se vzpamatuji už je fuč a nahrazuje jej bootovací obrazovka. Alespoň nápis Windows mohli nechat. Modrá dlaždice je totiž nic neříkající.

Hodně rychlá ukázka

Boot

 

Ano a je to tu! Místo desktopu obávané metro (které brzy metrem nebude :)) s možností až 20 různých motivů, avšak v současné chvíli si všichni musejí nechat zajít chuť. Aktivační servery zřejmě ještě neběží a tak je personifikace zakázána, dokud nebude windows aktivován. Plus si ms zaslouží za opravu bugu kdy ikonka a písmo nainstalovaného programu byl v dlaždici opačně než u standardních dlaždic.

Metro

Všechny programy

 Přepnutím na desktop mne uvítá simple kytička… a to je vše :) Po lehkých úpravách se již začínám vztekat – chci černé rámování, jenže s ním nejsou vidět nápisy a skoro ani minimalizace a maximalizace. Kdo to vymýšlel? Další hrůzou jsou 3D Vista/7 ikonky, které bijí do očí a do prostředí se naprosto nehodí – v tomto je nový Office 2013 napřed a 2D ikonky v něm hezky zapadají. Nechápu, co tím MS chce říci. Už vím! Rozvijí se u nich schizofrenie, protože mám obrázky/hudbu/filmy přes file explorer nebo přes metro. Mám internet přes standardní prohlížeč nebo přes metro. Hudby přes standardní windows media player nebo přes metro. Bože, já se z nich pos…!!!

file explorer

desktop

Windows media player ???

 V zoufalství se chci uklidnit v administrative tools a když vidím jak to tam nabobtnalo, myslím si, že běžní uživatelé budou potřebovat recovery docela často :p.

admin tools

 Abych jen nedštil síru, metro xbox music/video/games vypadá nadějně. Možnost zakoupit hudbu/video/hry je lákavý, ale zatím nad tím visí otazník, protože neznám kvalitu a dostupnost na našem území. U filmů navíc plus titulky/dabing. U her jsem zaregistroval tituly pouze na Xbox! Samozřejmě nesmím zapomenout, jaká bude použita ochrana proti kopírování. V naší lokalitě jsem také zvědav na přítomnost informací v českém jazyce.

xbox music

buy music

xbox movies

xbox games

 Což mne přivádí k App store, kde jsem namátkově vybral aplikaci a podíval se na informace o ní. Jsem zvědav, jak chtějí všechny informace přeložit do různých jazyků. Pokud se povede, je to plus, jestli bude převažovat anglický text, pak nemyslím, že uživatelé budou nakloněni k nákupům.

app store

 Vtipné na tom celém je, že to samé prakticky platí o promítajících se zprávách. Můžete si nastavit mraky serverů, ale české nenajdete. Český uživatel se prostě s BBC nespokojí. U dlaždice cestování je stav obdobný, chci vidět, jak všechny informace budou přeloženy a aktuální. Navíc by mohlo být více cz mikro-regionů než jen pupek světa – Praha.

zpravy

travel

 Co mne maximálně zklamalo, jsou mapy, co se týče leteckých/satelitních, tak na všech se poznám, ale u těch od ms prostě ne. Jestli to vývojáři myslí vážně, pak jim přeji hodně úspěchů.

mapy

 Nakonec jsem si nechal technologie Storage spaces a ready to go. První jmenované se snad podaří zachránit uživatelská data při pádu jednoho z disků a druhá jmenovaná je spíše přínosem firemní sféry a u „obyčejné verze pro smrtelníky“ ji nenajdete – umožňuje mít u sebe vždy svůj windows na flash disku, ale potřebujete 32GB velkou :).

readytogo

 Z této edice mám hodně smíšené pocity. Na jednu stránku povedené a na stranu druhou nedotažené. Microsoft má tři měsíce na to, aby vše přeložil do světových jazyků a některé ze svých služeb radikálně vylepšil, protože i kdyby vytvořil kompletní platformu napříč zařízeními, tak pouze s maximální možnou lokalizací může dosáhnout většího nárůstu uživatelů. Jestliže bude převažovat angličtina, pak běžný uživatel zůstane u předchozí verze, protože nová mu nabídne jen ty divné dlaždice a spoustu obsahu v nesrozumitelném jazyce.

P.s. Nevíte někdo, jestli už konečně tato verze Windows umí brát české hlasové povely nebo případně číst text z obrazovky česky?

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

2743852
Today
This Month
Last Month
All days
136
3501
43111
2743852

Your IP: 3.237.67.179
Server Time: 2020-12-04 05:09:16

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME