Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Zkušenosti s Windows Vista

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

 

Logo

 

Po očekávaném odchodu mého operačního systému Windows XP do kytek (prostě již nenastartoval ani po opravě). Jsem se jal, opět po roce, vyzkoušet tolik proklínaný Windows Vista…

 

Více než před rokem jsem si nainstaloval, tehdy nový operační systém Windows Vista. Moc mne nezaujal. Hlavně mě vytáčely některé funkce, které mi přišly zbytečně komplikované. Tím mám například na mysli Centrum sítí, jenž je docela nepřehledné a než se člověk někam prokliká tak to trvá. Navíc indikace činnosti sítě neodpovídá reálnému provozu jako u i xp :). Dalším problémem byl zvuk – z winampu a bsplayeru či mpc šlo pouze stereo i když byly připojeny 5.1 bedny. I přes tyto problémy jsem tuto instalaci používal prakticky rok a až na sem tam pomalejší reakci to nebyla až taková katastrofa. Nicméně, když po roce Vistě docházel dech a s problémy běhu několika pro mne důležitých programů jsem přesedlal zpět na Xp.

 

System

 

Jenže jak čas běžel, tak vyšel Service pack 1 a Xpéčka tolik opěvovaná šla do kytek v kolotoči pádu exploreru a modrých smrtí. A já mezitím s úsměvem na internetu sledoval tažení proti Vistě. Vzpomínal na tu samou situaci, když byly vydány Xpéčka a uživatele Windows 2000 jak brojili proti Xp a nekompatibilitě. Vše se vyřešilo a nyní se situace opakuje s výkřiky Xp běží i na 64MB ram… no ano, ale musíte zapomenout na všechny service packy. Sám jsem měl tu kouzelnou možnost vyzkoušet Xp na 1,2Ghz stroji se 128MB Ram se service packem 2 (neříkejte, že 1,2Ghz je málo :o)) kde bylo všechno osekané až na kost. Takový sadomasochismus už nikdy více! Ten, co vykřikl tu větu s 64MB ram bych k tomuhle stroji milerád posadil ať si užije :D. Vista má hold přepracovanou zprávu paměti a netrpí zas takovým stavem jako Xpčka, která měla volnou více jak půlku paměti a přesto swapovala jak zběsilá.

 

PC

 

A je to tady. Na počítači se usídlil ten prokletý systém. Jeho neduhy zůstaly, avšak zvuk již, po drobných zásazích, regulérně chodí.  Kompatibilita se za tu dobu zlepšila jen ten UAC musím hned po instalaci vypnout, protože jeho otravnost je naprosto šílená. Jenže zase zůstává otázkou zda-li je to problém UAC nebo programů, které jsou napsány tak, že chtějí administrátorský mód.

 

control panel

 

V současné době používám systém na všechny běžné činnosti a jako bonbonek dva antiviry a na Virtualizaci, která chodí bez zjevných potíží :). Hry, které hraji dosahují stejných výsledků a dokonce se rychleji načítají. Doposud jsem nezažil pád grafického či jiného ovladače a modrá smrt? Co to je?

 

Start

 

V současnosti čekám, co přinese nový Service Pack 2, který bude zřejmě pro tento systém poslední, protože Microsoft chce vydat zbrusu nový operační systém Windows 7, který jako většina uživatelů také testuji a určitě z něj také přinesu nějaké poznatky. Jen na okraj musím poznamenat, že Microsoft tentokrát neudělal chybu jako v případě Xp SP2, které mohl prodávat jako nový produkt, protože Windows 7 jsou předělaná a vyladěná Vista, takže MS dosáhne jen vyšších zisků ;).

 

Task

 

Abych dospěl k nějakému rozumnému závěru. Xp jsou dobře udělaný systém, avšak mají svá léta a je to znát. Vista je náročná, avšak v dnešní době, kdy jsou paměti ještě relativně levné je lepší dokoupit a využít některé funkce v ní obsažené. Každý ze systémů má své výhody a nevýhody. Je pouze na uživateli, co si zvolí – neprohloupíte ani s jedním a pokud máte dostatek času počkejte na Windows 7. Jestliže kupujete PC dnes nebál bych se Visty.

Sdílejte tento článek

prechod

2281477
Today
This Month
Last Month
All days
641
33980
70592
2281477

Your IP: 3.233.219.101
Server Time: 2020-01-23 08:42:55

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME