Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Kterak jsem zjišťoval z čeho jsou plotny Hardisku

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

 

HDD

Toto je pouze jen krátký příběh o tom co se děje, když vezmu jednoho človíčka (mě), který zkoumá z čehože je taková plotna disku a jeden vadný disk (IBM Deathstar).

 

 

 

Jelikož mě nikdá nebavilo zkoumat teoreticky z čeho je taková plotna disku, přešel jsem k praktickému zkoumání. Vzal jsem jeden vadný disk, který se mi v práci válel již delší čas. Vyrobila jej firma IBM a byl z řady Deskstrar přezdívaných Deathstar, kvůli tomu, že docela dost a často odcházely do věčných lovišť provázeni docela zajímavým klapáním :). Avšak tento kupodivu neodešel tímto klasickým způsobem, ale padl za oběť blesku, který odpálil celý počítač. Taky docela zajímavý odchod do křemíkového nebe, co říkáte? :).

Odšrouboval jsem elektroniku. Rozšrouboval celý disk a ejhle už na mě koukají plotny a čtecí hlavy. Chvilku mi dává než to celé rozeberu a pak si jako idiot půl dne hraju z magnetama, které jsem z toho vylovil :D. Nakonec, když už mám toho hraní a pochechtávání dost. Věnuji svou pozornost plotně. Koukám jak je ta plotna naleštěná, takže můj první pokus směřuje jak ji nejrychleji upatlat :D Druhý pokus se již sestává se šroubováku a náhodném škrábání a říkání si to by mě zajímalo na čem je ta magnetická vrstva :). Na kov to totiž nevypadá. Mlátím s plotnou o desku stolu. Ne kov to rozhodně nebude. Chvíli tak různě poťukávám různými předměty a říkám si, že by to mohlo být sklo, ale plotna a sklo? To mi prostě nějak nejde dohromady. Na řadu tedy přichází nástroj zvaný štípačky. Ten určitě rozřeší tuto záhadu.

Lehce udělám štíp. Najednou rána a půlka plotny se vypařuje bůhvíkde. Po sáhodlouhém hledání je nacházím a drbu se na hlavě vážně to vypadá na sklo potažené magnetickou vrstvou :D

 

Plotna Disku

 

Je to sklo

 

Sdílejte tento článek

prechod

2279385
Today
This Month
Last Month
All days
1887
31888
70592
2279385

Your IP: 35.175.201.14
Server Time: 2020-01-20 20:27:40

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME