Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Výměna CPU v notebooku

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

 

logo

 

Jednoho krásného dne, jsem zavítal na Aukro. Opět a zase kvůli nějakým těm knihám, které se tu sem tam objeví. Mou pozornost však tentokráte zaujala jiná aukce. Mobile Turion X2.

 

A protože mám notebook, který je osazen jednojádrovým Turionem, jal jsem se podívat na tuto akci blíže. Jednalo se o netestovaný kousek s 638 nožičkami jehož dvě jádra tikala na 1600Mhz. Jelikož jsem házel již dlouhou dobu očko po nějakém výkonnějším a menším notebooku. Byl jsem touto možností docela zaujat. Nedalo mi to a přihodil jsem a vyhrál :D.

 

on

 

Za několik dnů mi domů přišel tento kousek a já se jal jej namontovat do svého notebooku. Jal jsem se odšroubovávat šroubky. Jeden pod druhém. Když už jich na stole byla dobrá dvacítka začal jsem se potit. Ale co, oddělám spodní kryt. Odšroubuju chladič od procesoru, vyměním a bude. Ejhle. Nějak mi nejde oddělat spodní kryt. Po důkladném studiu, kde je zakopán ten pes, popadám baterku a svítím si. Za chvíli nadávám jak dlaždič. Výrobce má sešroubovanou desku se spodním krytem a hlavičky jsou pod dalším plastovým krytem. Takže mne čeká dlouhatanánská anabáze, jak se dostat na ty pitomé šroubky. Postupně se dostávám na kloub systému. Pomalu postupuji vpřed (přeci jen nechci zlomit desku nebo některý s plastů :)). Po cca hodině a půl úmorné práce mám venku desku.

 

Deska1

 

 

pohled2

 

Ti pitomci prostě zasadili mezi dvě plastová těla celou desku a pokud bych chtěl vyčistit ventilátor musím rozebrat notebook úplně do šroubku. To samé mě potkalo i při této výměně CPU. Samotná výměna je chvilkovou záležitostí a já se jen modlím, aby netestovaný kousek byl opravdu funkční.

 

Turion
mnoho

 

Proto nesešroubovávám celý notebook a v polorozpadlém stavu jej testuji. Ha! Nabíhá! Tak to je super. Jdu na finální sešroubovávání. Opět podstupuji šílený proces, tenhle plast takhle, tenhle takhle, nejprve tento šroub potom tenhle :D. Po skončení celé operace notebook běží jak hodinky a podstupuje sérii zátěžových testů, které s úspěchem dokončuje. Akorát ty teploty se mi moc nelíbí (je však pravdou, že u jednojádrového bratříčka jsem je nikdy neměřil), avšak cpu má vydržet do 95stupňů, takže finální test bude v létě :D V současné dlouhodobé maximální zátěži se teploty na jádru pohybují okolo 72stupňů, takže uvidíme(na tomto místě musím poznamenat, že toto cpu je navrženo do tohoto typu, takže ty teploty budou asi normální).

A abych zvýšil výkon ještě více,tak jsem pořídil 2GB paměti, které mi umožní i práci s virtualizací a běh systému bez swapování.  Myslím si, že pokud i vy máte možnost sehnat kompatibilní dvoujádro je to poměrně levná možnost jak upgradovat svůj notebook, který bude v multitaskingu svižnější než s jedním jádrem a tak bude práce s ním zase o něco konfortnější

Sdílejte tento článek

prechod

2281358
Today
This Month
Last Month
All days
522
33861
70592
2281358

Your IP: 3.233.219.101
Server Time: 2020-01-23 07:39:09

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME