Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Xtreamer PRO

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Xtreamer pro

Znáte to, neustále upgradujete PC, aby utáhl nejnovější hry, a jednoho dne zjistíte, že spíše koukáte na filmy a největším problémem se rázem stává spotřeba a hluk, přemýšlel jsem co s tím a ve své lenosti jsem nalezl řešení…

Tedy alespoň doufám, protože hned na počátku vyvstává problém co s Dolby Digital a DTS zvukem, protože mám analogové bedny a dnes je DDTS dekodérů jako šafránu, asi je budu muset upgradovat na Logitech Z-5500 (na které ovšem nemám :D). Avšak na 80% všech požadavků mi tento stroječek vyhovuje i bez prostorového zvuku. A o čemže to tu vlastně píšu? O Xtreameru PRO - NAS Multimediálním rámečku pro dva 3,5“SATA disky.

Pohled zepředu

Pohled z boku - hliníkové tělo

Kupodivu balení je poměrně bohaté a tak jsem nejenže našel vlastní rámeček, ale i dálkové ovládání s baterkami, kablíky analog audio/video, HDMI a nechyběl ani esata/esata kabel se záslepkou pro připojení na interní satu. Docela slušná výbava. Dále jsem z menší krabičky vypreparoval napájecí zdroj, který má výkon až 60W s čtyřkolíkovou koncovkou (takže až se podělá zdroj, bude nářez najít náhradu).

Pohled ze zadu :)

Hardwarově Xtreamer staví na 416pinovém PBGA Realtek chipu RTD 1283, jež tiká na frekvenci 405MHZ, k tomu mu sekunduje 256MB DDR2 Ram. Výstupů a vstupů je přítomno několik. Jedna esata, jeden HDMI ve verzi 1.3, analogový audio/video výstup, optický výstup, dva USB porty a hlavní mínus – pouze 100MB síťová karta s tragickou rychlostí přenosu (naštěstí to zachraňuje esata :)). To celé je zapouzdřeno v hliníkovém šasi chlazeného nastavitelným ventilátorem. Osobně jej mám nastaven na střední otáčky a zatím se mi nezdá, že by hlučel více než PC a i tlumená hudba jej překryje. Instalovány jsou dva disky o kapacitě 320GB se systémem souborů NTFS a teplota se mi jeví na velice dobré úrovni.

Specifikace Xtreameru

Jistě se ptáte, co všechno umí. Nebudu se tu rozepisovat o všech možných a nemožných formátech. Prostě a jasně, vše, co jsem mu dal přechroustat zvládl bez problémů, ať již se jednalo o ogm formáty, přes mkv sd, 720p, 1080p a jiná podivná rozlišení či roztodivné formáty. Jediné s čím má problém jsou ass/ssa titulky a jejich formátování – hold korektně jsem je viděl snad jen na media player classicu a vlc. Tyto titulky však nejsou přes sebe nebo nenahrazují dialogy, takže i video s nimi lze v pohodě sledovat. Uvidíme, jestli narazím na nějaký závažnější problém s přehráváním či otevřením videa. Zatím hodnotím skvěle.

Halvní menu

Po softwarové stránce Xtreamer nabízí rozhraní optimalizované pro HD rozlišení podobající se linuxové distribuci xmbc. Nu ono to nebude daleko od pravdy, protože ve flashi dlí nějaký ten nejmenovaný linux :). Rámeček byl dodán s továrním 2.3.4 firmwarem a jelikož jsem jej nenastavoval tak jsem jej hned flashnul na nejnovější verzi tj. 2.5.4, která mi nabídla i několik modifikací třetích autorů. Ale zatím zpět k menu. Na můj vkus toho lze nastavit poměrně málo, avšak i přesto si přístroj vystačí s takovým málem. V hlavní nabídce jsou položky Oblíbené, Knihovna, Onlineradio, xtreaming, manažér souborů, nastavení. Myslím si, že nemá cenu vysvětlovat jednotlivé položky, jen některé upřesním. V nastavení lze nastavit celý rámeček od obrazu, přes zvuk až po služby, které má nabízet do lan sítě např. UPNP server, webserver apod. Pokud povolíte web server, můžete přes internetový prohlížeč procházet svou hudbu obrázky, filmy, stahovat je a navíc se na ně dívat/poslouchat přímo v prohlížeči. UPNP vám naopak dovolí využít přehrávače typu WMP pro přímé přehrání obsahu. Další položkou, která zaslouží pozornost je Xtreaming, ten byl v původním firmwaru doménou pouze youtube a online obrázků. V novém firmwaru přibylo mraky možností, kdy vám aplikace třetích stran zpřístupňují např. archivní filmy, trailery a jiné různé klipy dle zaměření nebo nálady.

Nastavení je poměrně "chudé"

Možnosti z čeho přehrávat zas poměrně bohaté

Procházení souborů

Možnost kopírovat odkudkoli kamkoli :)

 

prechod

2526275
Today
This Month
Last Month
All days
1677
17344
48932
2526275

Your IP: 35.168.112.145
Server Time: 2020-07-12 22:11:35

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME