Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

RemoteFX a Hraní Her

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Doby práce na jednom PC jsou pryč. Dnes se skloňuje Cloud a práce, kdesi na vzdáleném serveru, jenže jistě si mnozí z Vás pamatují, že přístup přes RDP terminál nebyl to pravé ořechové…

S vývojem operačních systémů přišel letos v únoru první servisní balíček pro Windows 7 a Windows Server 2008 R2. Jistě všichni víme, že se jedná pouze o sadu oprav a aktualizací, avšak u Serveru 2008 R2, přidává pár zajímavých schopností navíc. Nebudu se dlouze rozepisovat o možnosti virtualizace přes Hyper-V server, která zde byla od vydání, ale o vylepšení této technologie. V prvním servisním balíčku byly přidány dvě novinky pro tuto část serveru. První z nich je Dynamic memory, která umožňuje měnit dynamicky přidělovanou paměť virtuálním operačním systémům. Druhou zásadní novinkou je RemoteFX, která není ničím jiným než akcelerovaným vzdáleným desktopem. Nu a jak to celé funguje, jsem se jal vyzkoušet.

Sestava na které to celé běželo

Samozřejmě jsem otestoval svou 3850 jak moc má vliv VGA

Nejprve musíte splnit několik podmínek mít stroj s W2008R2 SP1 a klienta Windows 7 SP1, XP s aktualizovaným RDP jsem k dispozici neměl. Zpočátku to vypadá nadějně, vytvoříte virtuální stroj, naistalujete, přidáte RemoteFX a ouha. Virtuální stroj najednou nejde spustit. Proč? Studuji tedy chybu a podrobnosti kde se v textu uvádí, že procesor MUSÍ disponovat technologií SLATE. Mohu říci, že nějaký konkrétní seznam procesorů podporujícíh tuto technologii neexistuje, ale kdesi na zapadlé stránce jsem zjistil, že jsou to všechny NOVÉ procesory tj. Athlon II, Phenom II ze stáje AMD ( i když tomu Athlonu osobně moc nevěřím) a ze stáje Intel pak všechny procesory od generace iCore.

Hurá na to půjčit si nějaký ten nový kousek křemíku. Do vínku testovací sestava dostala iCore3 na 3,1Ghz, 4GB ram, a grafické karty HD5750 a HD3850 :).

Konečně jde virtuální stroj spustit i s přidanou technolgií RemoteFX. Ihned po startu Vám stroj nahlásí, že grafický výstup byl odpojen a je možné se připojit pouze přes vzdálenou plochu.

U Virtuálního stroje se ukazuje WDDM grafika

Grafika byla odpojena, teď již jen přes remote desktop

Pohled na konfiguraci virtuálního stroje

Nejprve testuji připojení ze serveru na virtuální stroj kde je konektivita zajištěna virtuální sítí o rychlosti 10giga. Nechci testovací stroje nijak zavařit, takže testuji pouze obligátní 3Dmark 2003, který se spouští, funguje a celý test dokončí bez chyby.

Test přes RDP přímo na serveru s HD5750

Test přes RDP přímo na serveru s HD3850

Test přes RDP a wifi na Aspire 5050 s HD5750

Test interní grafiky Acer 5050

Zde musím upozornit na fakt, že pokud okno vzdáleného připojení shodíte na lištu, zmizí 3D focus a aplikace spadne. Po obligátní 2003 přichází na řadu nějaká ta hra. První je H.a.w.x a druhá Tiberium wars. Samozřejmě testuji rozdíly mezi HD5750 a HD3850. Hawx se spouští, hra je hratelná, avšak zvuky nejdou. Tiberium wars je tuhé, zvuky jdou, hrát lze.

Hlášení H.A.W.X, že tuhle VGA opravdu nezná :)

Dalším krokem je, že se přemisťuji ke svému tři roky starému notebooku Acer Aspire 5050, který má grafickou kartu radeon xpress 1100. Připojuji se pře wifi a spouštím postupně 3Dmark, Hawx, Tiberium wars. Indikační ledka na wifi se může zbláznit a skoro svítí, avšak 3D mark jede, Hawx lítá a Tiberium wars je stejně tak tuhé.

Hraní HAWX na virtuálním stroji přes RDP přímo na serveru

Zjistil jsem tedy, že jedna nebo druhá instalovaná grafika na výsledku moc nepřidá a závisí, jak daná hra pracuje s texturami, protože RemoteFX vyhrazuje právě pár set mega pro ni, což není až tak moc a tak u složitějších věcí padá fps dolů. V mém případě je dalším úzkým hrdlem wifi g. Mezi další problém se řadí nekompatibilita zvuku u některých her, v mém případě Hawx.

Hraní HAWX na virtuálním stroji přes RDP a Wifi G na Aspire 5050

Hraní Tiberium Wars na virtuálním stroji přes RDP a Wifi G na Aspire 5050

Co jsem také řešil byly Terminálové licence a nikde jsem nenašel, jestli jsou nutné nebo stačí pouze jádro bez patřičných licencí.

Nicméně je tato technologie velmi zajímavá a je to dobrý krok vpřed, protože nemusíte mít drahé počítače a notebooky, stačí lepší server, který obstará vše. Jen ta investice do operačního systému bude darda :D. Jenže nebojte, existuje Microsoft Hyper-V server, který je zdarma (avšak nemá GUI) a RemoteFX by měl taktéž jeho součástí. V průběhu roku se i tomuto řešení podívám na zoubek :).

Sdílejte tento článek

prechod

4669105
Today
This Month
Last Month
All days
779
19958
29527
4669105

Your IP: 3.145.206.121
Server Time: 2024-12-21 12:11:09

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Již nikam vedoucí odkazy

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME