Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Windows 8

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

V úterý 13.09. proběhla s velkou parádou developerská show, ve které byl představen nástupce současných Windows 7...

Konference trvající dvě a půl hodiny, byla nabita informacemi, avšak vývojáři si to nejlepší stejně nechali pro sebe a povětšinou věty balili do medových PR prohlášení. Co všechno přináší nová verze, prozatím pojmenovaná jako Windows 8?

O tom jsem se mohl dozvědět nejen z přímého přenosu konference, ale i ze zveřejněné Developerské verze, která je dostupná ve třech verzích - 32bitů, 64bitů a 64bitů s vývojářskými nástroji. Samozřejmě jsem nelenil a jal jsem se testovat.

Instalace systému (verze s vývojářskými nástroji) trvala cca 12minut a zabrala cca 12GB na pevném disku, což je poměrně solidní výkon - nicméně uvidíme, až se bude systém instalovat z DVD média či flash paměti. Všechny dialogy zatím připomínají Windows 7 a s velkou pravděpodobností se do verze finální ještě změní.

Instalace

Instalace

Instalace

Po instalaci následuje první spuštění, které překvapí. Z dosavadních časů okolo 20sec u Windows 7 se čas smrskává (poznamenávám u čisté instalace) na polovinu.

Poinstalace

Poinstalace

Spuštění mám za sebou a vítá mne celoobrazovková nabídka start. Kdybych před 14dny neinstaloval Mandrivu, možná bych se i divil, ale takhle to vypadá, jakoby se Microsoft inspiroval  ve světě Linuxu. Nabídka start je vyvedena v Metro stylu - jedná se o dlaždicové menu, v němž se živě mění události a bylo prvně použito u Windows Phone 7. Vypadá pěkně, leč tajně doufám, že zelené pozadí půjde změnit na jiné (a nejen jednobarevné) s tím, že by dlaždice mohly mít nastavení transparentnosti (jsem rozmazlen z takového nastavení v mém Android telefonu).

První přihlášení

Nabídka start Metro

Testovně zkouším několik aplikací v Metro provedení, spouštění je velmi svižné, a vypadá efektně, avšak po spuštění ovládacích panelů padám ze židle, protože v metro stylu je celá obrazovka bílá a písmo černo-šedivé. Na tu záři se nedá  koukat a nikde to nejde změnit, ale doufám, že ve finální půjde.

IE v Metro kabátku

Setting v Metro Stylu

 

prechod

2576553
Today
This Month
Last Month
All days
1232
11909
55713
2576553

Your IP: 18.204.55.168
Server Time: 2020-08-07 21:36:56

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME