Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Windows 8 Consumer Preview

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover

Dnes je ten slavný den, kdy byla uvedena beta verze Windows 8 honosně označená jako consumer preview…

Pokud sledujete vývoj nejnovějšího operačního systém z dílen Microsoftu, jistě vám neuniklo, že 29. únor byl dnem, kdy vyšla další verze, kterou si zájemci/MS testeři zdarma, mohou (opět zdarma) vyzkoušet.

Popravdě, moc se rozepisovat nebudu, zastavím se pouze u novinek, která tato verze přinesla a u svých subjektivních dojmů.

Po instalaci, která vypadá stále podobě, a řekněme si otevřeně, proč by to MS nějak měnil, a která se nám smrskla na pěkných 10minut, na mne vykouklo startovní logo s rybičkou. Hned poté přichází nastavení pozadí nabídky start a jména pc. Samozřejmě mohu nastavovat více či méně detailů, jako sdílení, odesílání zkušeností, svou polohu apod. Když na většinu otázek odpovím NE, tak mne systém vítá.

Bootscreen

Nastavení nabídky start

Welcome :)

Dlaždicoidní nabídka start vypadá hezky, ale na 24“ LCD po chvíli poletování myší nadávám. To samé platí o metro nastavení kde je pozadí většinou bílé a tedy vypalující oči. Přepínám na klasický desktop a voala vítá mne pozměněný průzkumník s ribbonem, který je ve standardu schovaný. U disku MS nezapomněl na nové logo Windows a kupodivu Windows zabírají necelých 10GB.

Dlaždice kam se podívám

Windows explorer

10GB po instalaci a kde je tlačítko start???

Tlačítko start zmizelo a objeví se pouze po najetí do rohu, jakož i panely nad ním, v němž jsou právě otevřené aplikace, které lze zavřít pravým tlačítkem. Naproti tomu v levém rohu zas vyvolám jiná nastavení nebo se mi zobrazí čistá plocha – trefit se mi moc nejde.

Má sonda nenechá na pokoji ani Task Manager, v němž je hezky vidět procesy, procesy na pozadí a aplikace. Samozřejmě MS myslel i na seznam spuštěných aplikací pod jednotlivým uživatelem.

Task manažer v novém

Task manažer v novém 2

Prozkoumávám taktéž Computer management, a co je zajímavé Windows 7 si rezervoval pro boot pouze 100MB, Windows 8 si ukousne 350MB. Copak si tady asi MS připravuje?

Computer management

V klasickém control panelu mi neunikla nová položka Storage Spaces, která dokáže vytvářet diskový pool a snad také dokáže ochránit data. Hold sofwarový raid v podání MS.

Storage Spaces

Storage pool

Přepínám zpět do metra a zajímám se o programy. V rámci mého šťourání propojuji svůj account u MS, ale stejně u položek Xbox, Video a Music jsem odkopnut hláškou, že moje Country je divoká a tudíž mám prozatím smůlu.

Moje country je pro starý :)

Nenechávám se odradit a testuji docela hezky vypadající mapy fungující rychlostí šneka. Snad se to vylepší. Nezapomínám ani na počasí, a docela koukám, že lze nastavit lokalitu, ve které se zrovna nacházím. Hezké, ale Fahrenheity mi trochu kazí radost spolu s tím, že počasí není vidět na „spořiči“ obrazovky (odemyká se pohybem vzhůru a s myší je ta maso).

Bing mapy

spořič

Když už jsem si připojil svůj account, tak zkouším mail a messenger. Tyto metro aplikace jsou opravdu hodně zjednodušené, každé kulaté tlačítko má v sobě ikonku a po najetí kurzorem i oznamuje použití, avšak to celé je na bílém pozadí, za které bych vraždil. Na to se prostě nedá koukat!

Mail v novém

Psaní zprávy

Nový Messenger

Nakonec jsem si nechal skydrive oblečené ve stejném hávu jako předešlé metro aplikace (tedy bílá) a po kliknutí na některý z dokumentů mne to přehazuje na IE10 v plno obrazovkovém režimu. Přichází doba maximálního využití prostoru, což je velmi dobré, protože všudypřítomná blikající okna odvádějí pozornost od činností, na něž se člověk právě soustředí.

Excel ve Skydrive v IE10

Jako třešničku na dortu jsem prozkoumal Store. Málo aplikací, (avizované angry birds jsem nenašel) zatracená bílá na pozadí, a pocit, že po apple přichází bondage v podobě Microsoftu.

Windows Store

Ač budu betu ještě testovat, nemohl jsem si nevšimnout, že systém je v porovnání s developer verzí pomalejší v odezvě. Snad je to jen muška u mě (případně nějaký bug) a finální verze bude rychlá a bez BSODů :). Doufejme, že MS také zapracuje na ovládání pro normální PC, protože občas je to doslova masakr ;).

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

2576624
Today
This Month
Last Month
All days
1303
11980
55713
2576624

Your IP: 18.204.55.168
Server Time: 2020-08-07 22:12:14

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME