Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Audigy 2 ZS a optický kabel

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Sound Blaster Audigy 2 ZS

Je mi naprosto jasné, že ten Sound blaster 2 ZS je stará vykopávka, ale i dnes mne dokáže pěkně naštvat…

Před pár lety jsem si pořídil super-hypermoderní zvukovou kartu SB Audigy 2 ZS, což o to 108dBi je pěknej odstup signál-šum, na rozdíl od mé tehdy ultra super Digifire 7.1, která měla jen okolo 80dBi a taky to v nahrávkách pěkně šumělo. No nic Audigy 2 ZS měla pěkné parametry, mezi nimiž se i tkvěl SPDIF digitální konektor a jak si jistě někteří z Vás pamatují můj článeček o minidisku, jal jsem se propojovat optickou cestou PC a minidisk. Můj první krok byla koupě optického kabelu TOSLINK. Bezva věc spojíte a jedete. Jenže ve mně hloubal červíček, přece jen to je spdif pouze z „integrované“ zvukovky a když už mám v pc tak famózní značku Creative, proč ji nevyždímat do maxima? V mém oblíbeném internetovém zahraničním obchodě s kravinkama jsem našel optický kabel Toslink na mini-toslink.

 

Optický kabel Toslink na Mini-toslink

Neváhal jsem a objednal (za ty prachy to neberte :D). Po dlouhém měsíci a půl konečně dorazil a já se jal testovat. Nadšeně jsem zapojil creative a minidisk, avšak nic se nedělo. Minidisk hlásil, že nemá data. Podrbal jsem se tedy za uchem, vytáhl kabel a zjistil, že nesvítí. První myšlenka byla „Možná je vadnej“ Jal jsem se jej tedy otestovat na notebooku. Tam se rozsvítil a já si spokojeně nahrál jeden song. Nicméně problém s audigy 2 mi nedal pokoje a začal jsem výměnou ovladačů, tu tohohle podpůrného sw, tu támhle toho a když už nic nezabíralo, vznesl jsem dotaz k Mr. Google. Dalo to docela fušku, než jsem našel jednu naprosto zásadní věc. Tou věcí bylo, že v Creative jsou idioti, protože maj v popisech neúplnou (někteří ji označili dokonce za lživou informaci). Totiž to, že Sound blaster Audigy 2 ZS má sice spdif, ale to, že není optický, už není nikde půl slova! Creative totiž ten konektor připojuje na speciální 4pinový „jack“ na jehož druhém konci je RCA konektor!

SPDIF Kabel na RCA konektor

Nikde ve specifikacích nenarazíte na tuto dosti důležitou informaci. Někdo nad tím pokrčí rameny, ale vezměte si, že byste chtěli připojit nové domácí kino, receiver nebo repro s optikou? Po delším pátrání jsem zjistil, že existuje, dnes již neprodejný modul s tímto speciálním „jackem“ na jehož konci je bracket s optickým vstupem a výstupem + RCA konektory, jenže další ranou je to, že je nekompatibilní s Audigy 2!

Tak si říkám, jestli po těch dalších peripetiích s Creativem (ano toto není jediná!) ještě někdy nějaký jejich produkt koupím. Pro vás ostatní to má být pouze varování, abyste si raději dříve ověřili jestli to, co je psáno je i dáno ;) A já si jdu vesele nahrávat alespoň s „integrovaných“ zvukovek, protože na ty pro zvukové fajnšmekry nemám…zatím :D

 

Sdílejte tento článek

prechod

2459160
Today
This Month
Last Month
All days
698
45965
42606
2459160

Your IP: 18.204.227.117
Server Time: 2020-05-31 04:19:57

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME