Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

PDA/MDA jako externí GPS k PC/Notebooku

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

GPS systém

Jednoho slunného dne(který byl dosti dávno :o)), jsem přemýšlel o kravinách…

A jelikož mám GPSku ve svém HTC Touch Diamondu 2, napadlo mne, jestli je možné ji použít jako externí GPS např. k notebooku nebo PC. Hold kravina, ale já kraviny vymýšlím denně :o), avšak způsoby využití nechám na každém z Vás. Můj první krok byl pátrání po internetu a správně formulovat své dotazy. Po pátrání jsem nalezl GPS2Blue.

GPS2Blue

Program převádí data buď přes TCP/IP čili po synchronizačním kabelu (či Wifi) nebo přes bluetooth. Program můžete stáhnout ve dvou provedeních:

GPS2Blue.exe – pro instalaci přes activesync

GPS2Blue.cab– pro instalaci přímo v zařízení

No, tak teď máme program v PDA/MDA, který umí posílat data, jenže jak to dostat do pc, když gpesky většinou komunikují přes COM porty. Opět jsem zapátral a našel program, který dokáže vytvářet virtuální COM porty. Jmenuje se HW Virtual Serial Port. Nevýhoda je, že se musí instalovat na PC, ale lze využít i na více věcí ;).

 

VSP3, tvoříme Virtuální porty

Naleznete jej zde:

VSP3.exe

 

Tak teď máme obě zařízení připravena. Nyní se musí nakonfigurovat HW VSP3. Nejprve jsem lovil jak změnit některé parametry, ale stačilo zmačknout login a odentrovat předvolené heslo. Pak na záložce Settings musíme zaškrtnout TCP Server mode a odškrtnout NVT Enabled. Nato přejdeme na záložku Virtual Serial Port a v ní se vybere COM port, který chceme emulovat. Tento port musí být volný! IP adresa musí být nastavena na 0.0.0.0 a port, na kterém program poslouchá je 31873. Pozor na Firewall, může se stát, že tento port zablokuje nebo jej blokuje. Nakonec se musí zmačknout Create COM a máme program poslouchající.

A když už máme poslouchající program na PC, přecházím k MDA. Zde musím pustit GPS2Blue a nastavit port na port na kterém je GPS případně GID port – hodně to závisí na typu zařízení MDA/PDA. Dalším parametrem je rychlost portu, povětšinou je 4800 (mě to funguje jak na 4800 tak na 57600). Zaškrtneme TCP a zmačkneme tlačítko ON. Jestliže je všechno v pořádku měl by GPS2Blue začít posílat data a na PC v programu VSP3 by měli začít naskakovat Rx hodnoty.

Tímto máme spojenu GPSku s PC či notebookem a nyní už záleží na Vaší fantazii, jaký program použijete ke zpracování dat. Můžete si tak užít hrátky s VisualGPS či Oziexplorerem nebo nastavovat svou GPS pomocí SiRFdemo ;).

Testování spojení Visual GPS a např. Test Oziexplorer

SiRFdemo - upravte si parametry GPS

Možností je dosti jen daný program musí umět komunikaci přes COM port.

Doufám, že jsem na nic nezapomněl a vy tak netáhnete s sebou malou GPS, ale velký těžký noťas :D

 

Sdílejte tento článek

prechod

2458620
Today
This Month
Last Month
All days
158
45425
42606
2458620

Your IP: 18.204.227.117
Server Time: 2020-05-31 03:55:34

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME