Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Denis Bajram - Universal War One 1-6

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

universal war

Když je někdo blázen a dělá komiks prakticky sám…

 Ten blázen, koho zmiňuji je Denis Bajram, který pracuje na space opeře Universal War. Sám si ji napsal i okoloroval. Komiks vycházel ve Francii pod hlavičkou Soleil a poté i v anglickém překladu u Marvelu.

Universal War One má šest sešitů, přičemž druhá trojice má podtitul Revelations. Mám načteny již i tři sešity z Universal War Two. Jedná se o polovinu navazujícího příběhu, který je ještě brzy hodnotit (nicméně doposud wow :)).

Příběh se zaměřuje na jednotku Purgatory Squadron v níž slouží odpadlíci společnosti, kteří mají nějaký ten vroubek. Povětšinou však poměrně velký a musí si jej službou odkroutit.

Mario je srab a jeho přičiněním bylo zničeno několik lodí.

Balti je se chce stát hrdinou, ale nerad poslouchá rozkazy a jeho přičiněním bylo pár lidí zabito. Dvanáct.

Amina pochází ze středního východu a utekla do armády před otcem, který ji sexuálně obtěžoval. Nu a když to na ní zkoušel důstojník, nejenže nepochodil, ale odnesl si své nádobíčko v pytlíku.

Kalish je naprostý génius, vědec, jenže je strašně arogantní a vznětlivý. To dokázal v baru. Zmlátil dvanáct lidí a tři vážně zranil.

Milroad byl vychován v klášteře despotickými kněžími a do jednotky se dostal, protože se nedokázal udržet a znásilnil sestřičku.

June sice jako ostatní nečelí žádnému obvinění, ale neuposlechla rozkaz a chránila ženy a děti před masakrem, který nařídil její velící důstojník.

Kate je dcerou Admirála von Richtburga a toto je první příležitost vyzkoušet si velení jednotky.

Svět, ve kterém však zmínění protagonisté žijí není také jednoduchý. Země kolonizovala Měsíc a Mars. Na ostatní planety se vlády vykašlaly, protože by teraformace a investice stály moc peněz. Proto je za symbolické peníze přenechali soukromé CIC – Colonization Industrial Companies. Jenže jak léta plynula, tak se z CIC stalo mohutné monstrum, jehož se začali bát i na Zemi. Proto byl vyslán admirál von Richtburg (otec Kate), aby CIC zastrašil. Jenže civilní válka již začala a zničehonic se objevila černá nepropustná stěna oddělující prostor za Saturnem, jejímž centrem je Uranův měsíc Oberon.

Purgatory Squadron dostává příkaz tuto stěnu prozkoumat a případně do ní proniknout. Odhalení však vede ke kataklyzmatu planetárních rozměrů a hrdinové si nejsou jisti ani časem ve kterém se nachází.

Toto mistrné dílo komiksu má dobrý scénář, skvělý spád a najdete v něm poměrně propracované postavy s barvitou minulostí, časové skoky a paradoxy, konflikty, neuvěřitelný rozměr destrukce i rozuzlení, které jsem popravdě nečekal. To vše skvěle nakresleno a okolorováno.

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4368538
Today
This Month
Last Month
All days
106
20001
34840
4368538

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 01:59:07

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME