Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

NHM - Iron Man

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

NHM - Iron man

Být geniem, mít spousty peněz a k tomu ještě inteligentní brnění má i své nevýhody…

 Pátý díl cyklu Nejmocnější Hrdinové Marvelu (NHM) přináší autoři Stan Lee či Joe Quesada čtenářům dobrodružství Tonyho Starka aka Iron Mana. A to pěkně od počátku - komiksem Zrození Iron Mana. Všichni si jistojistě vybaví zlato-červené brnění, ale chyba lávky! Dříve tomu tak nebylo. V sedmdesátých letech se čtenáři setkávali s Iron Manem v podobě šedivého monolitu s anténkou. Proč však miliardář toto brnění sestrojil? Nebylo to z čistě filantropických důvodů ani z jeho touhy vytvořit další supermoderní zbraň, která by pomohla zastavit socialismus. Brnění totiž mělo za úkol chránit Tonyho Starka před smrtí. Ano, před smrtí. Proslulý genius se prostopášně vydal tam kam neměl. Do míst, kde jeho zbraně ničí. A jistou ironií bylo, že jej zasáhla právě střepina jím vytvořené zbraně. Dostala se k jeho srdci a Tony se snažil zachránit svou kůži právě sestrojením speciálního brnění. Nu a jako sekundární vlastnost se dalo použít proti zloduchům. Prostě génius :).

Šedý monolit zbroje však nebyl oku lahodící a brzy byl nahrazen zlatou verzí, kterážto se přerodila na zlato-červenou. Nu a tato verze zřejmě sedla nejen autorům ale i čtenářům. Zrodil se Iron Man jak ho známe. Tedy skoro. Nesmíte být příliš rozmazlení, protože do filmového Avengera měl i v roce 2000 ještě daleko.

Tento NHM obsahuje komiksy Zrození Iron Mana a Pod Maskou Iron Mana. Oba velmi dobře mapují životní trable (nejen s alkoholem) miliardářského floutka na cestě životem. V prvně jmenovaném, s kresbou sedmdesátek a v dalších již v kresbě moderní.

Opět jako v předešlých NHM je na konci bonusový materiál v podobě životopisu postavy. Jakých důležitých zvratů se účastnila a vypíchnuty jsou zlomové komiksy v časové linii. Pro všechny fanoušky Iron Mana je to prostě nutnost :)

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4368519
Today
This Month
Last Month
All days
87
19982
34840
4368519

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 01:43:41

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME