Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Seikai no Monshou & Seikai no Senki

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Cover Seikai no Senki

I po těch letech má tenhle příběh sílu...

Dlouho předlouho jsem se manze Crest a Banner of Stars vyhýbal ač ji mám stejně tolik času ve své knihovně. Novely jsem již přečetl, avšak bylo to dáno spíše tím, že byly zasazeny do děje Crest of Stars, tedy do "dětských" let našich hrdinů.

Seikai1

Oproti tomu manga vypráví příběh kompletní a již po shlédnutí celé anime série člověku trvalo dlouho než pojal hloubku a dojmy z toho všeho. A po těch letech jsem vytáhl mangu. Začetl se. Dostavovala se u mne jakási nostalgie, která mne nutila otáčet stránky a pokračovat ve space opeře jenž mohu směle tvrdit, že je číslo jedna.

Seikai2

Autor vypráví příběh o chlapci Jintovi, který díky rozhodnutí svého otce - podřídit se vládě impéria Abhů, vlastně zradil svůj národ, ačkoliv tím zabránil nesmyslnému zabíjení. díky tomu byl Abhy povýšen do stavu šlechtice. Jinto se tak musí přijmout studium na Abhské vesmírné škole. Na své cestě do imperiální školy je vyzvednut Abhskou dívkou, které se, jak je běžným zvykem, zeptá na jméno. A ona mu odpoví: "Říkej mi Lafiel!" Díky tomuto "obyčejnému" okamžiku je budoucnost obou velice úzce spjata...

Seikai3

Abhové však nejsou žádná cizácká monstra, ale lidé, kteří cestovali vesmírem, obchodovali a postupně se geneticky upravili na život ve vesmíru (a tudíž nemají potřebu žít na planetách), upevňovali svou moc a postupně vytvořili Impérium, kterému vládne Spunej (Nyní Císařovna) z rodu Abriel. Proti jejich síle se tvoří Aliance čtyř seskupení říkajících si United Mankind. Od prvopočátečních šťouchanců a svárů přichází na řadu válečný konflikt, rozhořivší se zničením Abshké lodi z niž uniknou právě Lafiel a Jinto, aby ztroskotali na planetě "okupované mírovým jednotkami United Mankindu" - tento příběh popisuje první manga Crest of Stars. A to je pouze počátek jejich dobrodružství. V Banner of Stars oba pilně studují a cvičí odloučeni, aby se opět po letech potkali a procházeli galaktickou válkou společně. Pouto mezi člověkem a Abhem je čím dál silnější. Uprostřed krvavých bojů a politických her je Jinto odtržen od Lafiel, která se musí rozhodnout jestli bude chránit Abhy nebo je vystaví riziku pro jednoho "obyčejného" člověka.

Naprosto skvěle vyprávěný příběh s rozsáhlým univerzem, jenž má dokonce i oficiální písmo a řeč Baronh. Rozhodně doporučuji, četba za to stojí!

{jcomments on}

 

Sdílejte tento článek

prechod

2202718
Today
This Month
Last Month
All days
686
25813
69320
2202718

Your IP: 18.205.60.226
Server Time: 2019-12-12 09:00:59

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME