Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Death Note

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

 

death note

 

Na počátku bylo jablko. Pěkné, velké, šťavnaté, červené jablko…co to kecám…za všechno může notes smrti…

 

light yagami

 

Light Yagami je obyčejný student, ale jen do chvíle než nachází podivný notes. Ten však nikdo jen tak neztratil. Někde v jiném světě existují shinigami – bohové smrti, kteří jednou za čas sešlou mezi lidi tento notes a sledují, co se bude dít. Tentokráte se takto „nudil“ shinigami Ryuk.

 

ryuk

 

 

Light zjišťuje, jak tento notes smrti funguje a Ryuk mu nastíní pravidla, která se k němu vážou. Light se mění, na dnešní poměry, slušného masového vraha, který vystupuje pod jménem Kira. Jeho mysl je ovládnuta vizí, že za pomoci Death note změní svět k lepšímu a jako vedlejší produkt bude to, že sám se stane novým bohem. Death note testuje na zločincích, ale policie – potažmo FBI tyto události nedají a začne pátrat po Kirovi. Jenže on se neštítí odstranit ani agenty FBI a právě v této chvíli nastupuje detektiv zvaný L, který komunikuje pouze přes počítač či využívá služeb prostředníka.

 

L

 

 

Light ve své nadměrné inteligenci, jenž si nezadá s inteligencí psychopata, rozjíždí velkou hru na kočku a myš s detektivem L, který díky vyšetřování omezí počet podezřelých, mezi nimiž je právě i Light. A zde nastupuje další postava Misa Amane, které Light zachrání život. V jeho plánech mu pomůže druhý death note a fakt, že Misa se stává druhým Kirou. L nenechává nic náhodě a oba podezřelé sleduje, aby později Lightův plán se dvěma death note vyšel. L dostává šach mat a jeho jméno je vepsáno do notesu.

 

misa misa

 

 

Doposud byla manga docela dobře čtivá, mělo to spád, bylo v tom napětí. Jen mi lehce vadila jedna mezihra, která se odehrávala v korporaci, kam byl jeden z notesů zanesen a manažeři rozhodovali o tom koho by „Kira“ z jejich konkurence mohl zabít.

Jenže pak přišla druhá polovina knih. L, dej mu země lehký spánek, je nahrazen mladší verzí a aby se moc nevyplýtvalo černou barvou, dostal jméno N :).

 

near

 

 

Tato druhá část je postatě rozsáhlejší, ukecanější a chvílemi člověk ztrácí přehled v těch mega bublinách s textem. Je to derivát předchozího děje, v němž vystupuje řada nových postav. Začínaje N později známým jako Near, Mellem, mírně psychotickým „mafiánem“ , přes Kiyomi Takadu, která hlásá Kirovo poselství do televize…

Na těchto stránkách pak nalézám konstrukce plánů v plánech plánů a bublina Neara stojí proti bublině Lighta-Kiry a já čekám jak tohle dopadne, na čem kdo koho nachytá. Poslední knihy jsou tak utrpení, aby v poslední 12té vše vyvrcholilo.

 

end

 

 

Stane se Kira novým bohem nebo vyhraje „detektiv“ Near válící se na zemi mezi hračkami a figurkami zobrazujícími jednotlivé postavy? To už si musíte přečíst…

 

deathnote

 

Jako bonus jsem ještě přelétl 13tý book – How to read, ve kterém jsou komentáře autorů, profily postav, triky jež postavy používaly, parodie a krátký strip, co by se stalo kdyby existovala guma, která umí vygumovat napsané jméno z death note.

A abych trochu poškádlil příznivce :)

{youtubejw}J2avdf289OY{/youtubejw}

 

Sdílejte tento článek

prechod

2455158
Today
This Month
Last Month
All days
535
41963
42606
2455158

Your IP: 34.204.193.85
Server Time: 2020-05-28 07:16:29

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME