Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Oskar Fuchs - Frost

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Frost

Další urban fantasy na stole...

 V poslední době pozoruji nějaký mor, který nakazil hodně autorů, protože se mi v knihovničce začalo objevovat povážlivě moc urban fantasy titulů. Nu, ale mezi ostřílenými autory se objevil i jeden nováček jménem Oskar Fuchs, jenž se vydal se svou kůží na trh.

Popravdě jsem po jeho knize sáhl víceméně díky obálce, na které se v pozadí tkvělo klubko chapadel. Ne, zapomeňte na nějaké hentai a raději vytáhněte Lovecraftovského Cthulhu. Samotný příběh má do Lovecraftovské temnoty daleko, protože se jedná o standardní klon české urban fantasy (čtěte kotleto-kulhánkovina) avšak netradičně zasazenou do blízkého či vzdálenějšího okolí mého bydliště. A to se mi velmi líbilo!

Hlavním hrdinou je válečný mág Zikmund Frost, který si spokojeně žije v Lanškrouně (:D) a prohání kdejakou sukni. Ano, čtenář se musí připravit i na lechtivé scény ne nepodobné Kotletovské Swingers party. Avšak před zábavou se musí udělat i nějaká ta prácička pro Organizaci. Většinou to bývá jednoduché, ale nyní na Frosta někdo udělal pořádnej podraz, protože obyčejná akce v Brně se zvrhne v pořádný krvavý masakr. Hlavní hrdina je z toho pěkně nakrknutej a ke zlepšení nálady má tunu plných zásobníků, které chce vyprázdnit. Do někoho. K tomu všemu mu do jeho práce navíc štěká, ehm tedy kecá hajlující perverzní vlk. To náladu rozhodně nezlepšuje.

Ke knize mám pár výhrad. Děj je poměrně plochý a občas i mírně zmatený. Naproti tomu však všechny historické reálie v knize sedí, jen nevím, jestli fakt Zikmund tu Českou Třebovou vypálil nebo ne:D. Oskar Fuchs mne svou nahláškovanou prvotinou mile překvapil a dokázal, že se autoři české fantastiky rok od roku zlepšují.

 

Sdílejte tento článek

prechod

4368522
Today
This Month
Last Month
All days
90
19985
34840
4368522

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 01:45:04

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME