Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

J. Vilches, L. Royo a R. Royo - Kodex Apokalypsy

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Kodex Apokalypsy

Apokalypsa přichází a namaluje ji Luis Royo…

 Mám tu další ze zástupců těch divných knížek, jejichž text je doplněn obrázky. Tentokráte však nejsou s komiksovými bublinami, ale jde o právoplatná díla známého španělského malíře Luise Roya. Mého oblíbence. Již před vydáním nakladatelství Fantom print uvádělo, že bude k dispozici i limitová edice s podpisem. Dotazoval jsem se, že bych zájem měl, ale asi nás nebylo tolik a kniha vyšla pouze ve standardní podobě. Když tedy vezmete v potaz, že standardní podoba je tvrdá vazba a těžký papír kvůli kresbám.

Samotný příběh napsal Jesús B. Vilches a kresby vytvořil Luis Royo a jeho syn Romulo Royo. Poměrně psychedelický prolog mne navnadil na „těžké“ čtení, ale záhy jsem zjistil, že se jednalo pouze o sumář autorů. Samotný počátek byl již standardní čtivo, které začínalo počátkem apokalypsy.

V Moskvě začal řádit neznámý mor, který usmrcoval všechny děti a jak se začal šířit do všech zemí, tak v rámci prevence přistoupily nemocnice k potratům. Jedno dítě však bylo zachráněno a ušetřeno. Jedno dítě, které se má stát novodobým mesiášem v boji dobra proti zlu.

V roce 2038 na druhé straně oceánu usedá na New York prach. Všechen život z něj vyprchal. Lidé přežívají v tunelech metra či rozpadnutých domech a okolo nich zuří odvěká bitva. Na zemi i ve vzduchu. Souboj dobra a zla. Jenže jedná se skutečně o dobro a zlo, jak jej známe? Nejedná se pouze o spor dvou protichůdných stran, které si svou krutostí jedna s druhou nezadají?

Mezi válečnou vřavou Nebeských a Padlých přežívají lidé a po ulicích kráčí dívka s mečem. Luz. Dívka s bělostnými vlasy pátrající po svém původu a rozhřešení této záhady může rozhodnout o samotném výsledku pradávné války. Může rozhodnout o apokalypse.

(Soum)

Celkově zní příběh nabušeně. Jenže pokud jej začnete číst, pak záhy zjistíte, že s každou další stranou je prázdnější a vy nemáte vůbec chuť někomu fandit. Hlavní hrdinka je nafoukaná puberťačka, kterou sleduje nadržený hackerský voyeur a jediným světlem je pak japonská bojovnice Soum, která má svůj tragický osud svázaný s Luz.

Vše je psáno na efekt, který je podtrhován epickými malbami Luise Roya, smísený s tunou mystiky, u níž si autor nějaké podklady musel nastudovat. Ty přenosy symbolů a jmen andělů až po Sumer se prostě povedly. Zůstává tu však otázka, na koho tato kniha míří, protože je strašně umělecká a pro čtenáře prázdná. Osobně jsem díky tomu rozpolcen, ale nakonec budu hodnotit jako knihu (umělecky, přidejte 15%). Mimochodem, jsem zvědav jestli budou další díly :).

Sdílejte tento článek

prechod

4368778
Today
This Month
Last Month
All days
346
20241
34840
4368778

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 03:19:28

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME