Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Jamie Sawyer - Artefakt

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

Artefakt

Nu a druhá série hnedle v závěsu…

 Druhá série, kterou jsem načal má název Lazarova Válka a úvodní díl je pojmenován Artefakt. Autorem je Jamie Sawyer. Nadšený čtenář sci-fi z anglie. Nedotčený armádními prýmky a bojovník za lidská práva. Přiznám se, docela mě jeho biografie pobavila, jakož první stránky jeho knihy.

Autor tentokráte nejde po vyšlapaných šlépějích ostatních autorů, ale rovnou čtenáře hází do víru boje se zákeřnými xeny Krelly s nimiž je sice po letech války uzavřena křehká dohoda, ale k potyčkám na hranicích tzv. karanténní zóny stále dochází. Lidstvo ve své válce však není jednotné, protože je samo rozděleno na Alianci a Direktoriát, který proti sobě neustále kuje pikle. Jelikož však válečné tažení stojí mnoho sil přišel vojsku vhod projekt duplikantů. Geneticky vyšlechtěná těla, jež jsou ovládána vzdáleně pomocí operátorů. Hlavním hrdinou je právě duplikantní operátor kapitán Conrad Harris, který zemřel v takových tělech více než stokrát. A nyní se odmlčela tajná výzkumná stanice na území Krellu, jež zkoumá tajuplný artefakt. Harris se tak musí společně se svou jednotkou vydat na nepřátelské území, aby z pohodlí křesla vzdáleně vyřešil problém stanice. Jenže tentokráte je všechno jinak. Tentokráte musí bojovat ve svém těle a smrt, která by jej zastihla by byla definitivní.

Jamie Sawyer napsal poměrně dobrý kousek, který mi zpočátku připomínal Space Hulk a ke konci mírně ztrácel pro svá bílá místa či chování části osádky stanice. Pokud však máte rádi nadlidi a spousty mrtvých Xenů, tak směle do toho. Mělo by to mít jen tři díly a načrtnutý příběh v pozadí vypadá docela dobře :).

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4368789
Today
This Month
Last Month
All days
357
20252
34840
4368789

Your IP: 3.235.172.123
Server Time: 2024-04-17 03:29:48

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME