Recenze na Filmy, Anime, Hudbu, Knihy - Abiotic

Graham McNeill - The Outcast Dead

Kutim

Vrtám se momentálně v Linuxu a MacOS X :)

Momentálně čtu hodně věcí :)

Poslouchám Wardruna, King Diamond

Koukám na Anime série z podzimní sezóny

Z hrané scény se rozhoupávám k Vikingům

Filmy starý padesátkový fláky snad i Univesal horory :p

Hraju W40K Dawn of War III

C

o

 

k

u

t

i

m

The Outcast Dead

Bylo to vůbec k něčemu… ?

Astropath Kai Zulane po katastrofickém selhání Gellerových generátorů na lodi Argo sice přežil, ale jeho mentální stav je takový, že nemůže být dále ve službě. Jenže kdesi daleko od Země Primarch Magnus chce varovat svého otce Císaře před nebezpečím Horovy hereze a odešle svou psychickou zprávu na Zemi, která zde napáchá mnoho škody mezi Astropathy. Kai je najednou důležitý, protože nejenže zná kódy pro předávání zpráv, ale je už znovu skoro vycvičený, takže může nahradit prořídlé zástupy zešílivších či rovnou zemřelých telepatů. Při tomto incidentu je však Kaiova mentorka také zasažena a dostává vizi budoucího vývoje nastávajícího konfliktu. Před smrtí předá vizi hlavnímu hrdinovi, který je však okamžitě izolován a předané tajemství z něj má vydolovat Adeptka Hiroko.

V přísně střeženém zařízení Khangba Marwu se však nachází i několik členů Astartů, jenž patří k legiím, které zradily. Atharva člen legie Thousand Sons však v Aetheru (Warpu) dostává zprávu, že musí zachránit Kaie pro budoucnost Imperia. Proto pomocí svých schopností zajistí sobě a dalším osmy Astartům útěk. Jenže ostatní uprchnuvší Astartové mají jiný názor na využití Kaie, jakož i tým, jenž jim je v patách.

Graham McNeill opět vytvořil poměrně svižnou jízdu, tentokráte v podobě prchajících Astartů na Zemi, hledajících transport pryč z planety, aby mohli doručit velké tajemství svému veliteli Horovy. Z tohoto 16. dílu z cyklu Horovy Hereze je však navíc cítit snaha přiblížit Zemi po dopadu psychické zprávy Magnuse a také ukázat, že život na Zemi není žádný med, ačkoliv Císař prohlašoval „lepší budoucnost“. Hezkým příkladem může být postava Babu Dhakal – memento na Unity war, který přežil „vůli Císaře“.
Závěr gradujícího příběhu, odehrávající se v Temple of Woe, se pak stává ikonickou třešničkou na dortu, ačkoliv po jeho dovršení si čtenář naopak pravděpodobně řekne: „hezký filler“ :)

{jcomments on}

Sdílejte tento článek

prechod

4429060
Today
This Month
Last Month
All days
630
38434
42089
4429060

Your IP: 44.210.83.132
Server Time: 2024-05-26 06:20:07

Kontaktujte Mne:

e-mail: paul.muaddib.at.tiscali.cz

ICQ: Paul Muad'Dib 

Skype: Skype status

Legacy of Alchera Guild

fotokate

Lorgit

Shoujo-ai

Shadow

SETI@HOME